05 листопада 2013, 10:41

Лікарські засоби як об’єкт інтелектуальної власності

Кон’юнктура українських реалій

Опубліковано в №45 (387)

Оксана Кашинцева
Оксана Кашинцева голова сектору фармацевтичного права Комітету медичного та фармацевтичного права НААУ, керівник Центру гармонізації прав людини та прав інтелектуальної власності НДІ ІВ НАПрН України, к.ю.н., юрист БФ «Пацієнти України»

З лютого 2013 р. увага правників та громадських пацієнтських організацій прикута до винесеного на громадське обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку надання Кабінетом Міністрів України дозволу на використання запатентованого винаходу, що стосується лікарського засобу» (далі – проект постанови). Метою розробки проекту постанови є видача Кабінетом Міністрів України примусової ліцензії на використання лікарського засобу без згоди власника патенту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Від початку документ спровокував хвилю закидів та критичних зауважень щодо «кінця права інтелектуальної власності в Україні» та намагання заповнити ринок неякісними генериками. Мусимо з прикрістю констатувати, що від первинної редакції проекту постанови, підготовленої фахівцями спільної МОЗ України та Національної академії правових наук України Робочої групи з питань інтелектуальної власності та доступу до лікарських засобів, винесений МОЗ України на громадське обговорення проект постанови немає нічого спільного. До складу Робочої групи були залучені фахівці НДІ інтелектуальної власності НАПрНУ зокрема, д.ю.н. професор О.П. Орлюк, завідувачка сектору промислової власності НДІ інтелектуальної власності НАПрН України Л.І. Работягова, представники Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика к.фарм.н., доцент кафедри промислової, клінічної фармації та клінічної фармакології О.П. Баула, завідуючий сектором державної реєстрації та контролю лікарських засобів та медичної продукції Т.М. Лясковський, міжнародні експерти Інституту відкритого (Нью­Йорк, США), директор програми «Громадське здоров’я» МФ «Відродження» В.Б. Тимошевська, а також провідні експерти громадських та неурядових організацій та ін.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати