29 січня 2013, 15:45

Спроба «натягти» американську модель кримінального провадження на українське суспільство

Наскільки важливий авторитет адвоката при дії норм нового Кримінального процесуального кодексу України

Опубліковано в №05 (347)

Олександр Водоп’ян
Олександр Водоп’ян «Exante, ЮК» Адвокат, партнер
Сергій Погосян
Сергій Погосян «Exante, ЮК» Адвокат

19 листопада 2012 року набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України. Тривали обговорення нового КПК, фахівці шукали в ньому відповідь на питання, чи буде цей новий КПК захищати громадян та чи сприятиме він реальному захисту громадян від втручання державних органів у їхнє життя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, новий КПК є безумовно прогресивним, але на сьогодні це є спроба «натягти» американську модель кримінального провадження на українське суспільство. Принцип змагальності, який для США є постулатом, для України це тільки декларативне. В Україні суддя сприймається як частина обвинувачення, про що свідчить мізерний відсоток виправдовних вироків. Змінити це можливо, тільки якщо судді дійсно будуть тримати ту клятву, які вони давали. Та чи можливо це?

Дедалі більше українців звертаються до Європейського суду з прав людини та все більше рішень виноситься на міжнародному рівні проти України, але ці рішення Україною не виконуються.

Згідно з главою 2 КПК України принцип верховенства у кримінальному провадженні і кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Ці положення законодавства повинні сприяти тому, щоб судді, прокурори та адвокати враховували вимоги Європейської конвенції з прав людини та, зокрема, практику Європейського суду з прав людини при тлумаченні й застосуванні норм Кримінального процесуального кодексу.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати