26 листопада 2013, 15:50

Кримінальний процесуальний кодекс України: практика застосування та перспективи розвитку

Результати міжнародної науково­практичної конференції

Опубліковано в №48 (390)

Напередодні річниці прийняття Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК) у стінах Верховного Суду України було проведено конференцію на тему: «Кримінальний процесуальний кодекс України».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Участь у заході взяли представники українського судочинства, правоохоронних органів, дипломати, адвокати, а також представники органів ЄС. Під час конференції учасники мали змогу отримати відповіді на питання щодо діяльності КПК безпосередньо від суддівського корпусу та представників правоохоронних органів.

Так, у своїй вітальній промові Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк наголосив, що тематика кримінального процесуального законодавства є надзвичайно важливою в контексті тих реформ, які проводяться в нашій державі, а також в аспекті правозастосування.

Ефективне впровадження Кримінального процесуального кодексу – це не тільки внутрішнє питання України, а й наша перепустка до Європейського Союзу. Адже оновленим Порядком денним асоціації від 20 червня 2013 року серед основних реформ у сфері демократії, верховенства права, дотримання прав людини й основних свобод передбачено, зокрема:

             вжиття відповідних заходів щодо реформування органів кримінальної юстиції в тісній взаємодії з Радою Європи/Венеціанською комісією;

             ефективне застосування положень цивільного, кримінального, господарського й адміністративного законодавства та відповідних процесуальних кодексів згідно з європейськими стандартами;

             забезпечення необхідними ресурсами задля ефективного впровадження положень Кримінального процесуального кодексу та законодавства про адвокатуру.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати