Як відомо, 13 квітня 2012 року Верховною Радою України був прийнятий новий Кримінальний процесуальний кодекс України та внесені зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 2453VI від 07.07.2010 року.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Одним із нововведень Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) від 13.04.2012 року, яке відобразилось і в Законі України «Про судоустрій і статус суддів», було фактичне введення інституту присяжних в Україні.
Суд присяжних існував на території України і раніше. Уперше таке поняття було застосовано в Російській імперії, до складу якої входили території сучасної України, внаслідок судової реформи у 1864 році. Суд присяжних застосовувався щодо тяжких кримінальних злочинів, відповідальність за якими становила понад 10 років позбавлення волі та смертну кару, а також політичних та релігійних злочинів.
За часів Радянського Союзу, вважаючи суд присяжних «буржуазним судом», його було скасовано. А участь громадськості у правосудді виконували засідателі.
І от лише в 2012 році, через 11 років після розпаду СРСР, суд присяжних знов з’явився в Україні.