28 травня 2013, 12:36

Чи можна притягнути до кримінальної відповідальності юридичну особу?

Огляд законопроекту щодо запровадження заходів кримінально-правового характеру стосовно юридичних осіб

Опубліковано в №22 (364)

Здавалося б, не можна притягнути до кримінальної відповідальності юридичну особу. Бо хто ж має відбувати покарання у вигляді позбавлення волі за вчинене правопорушення?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вітчизняна кримінально-правова доктрина не передбачає застосування заходів кримінально-правового характеру до юридичних осіб, проте, на думку уряду та народних депутатів, можна і варто вводити практику притягнення до відповідальності юридичних осіб.

Зокрема, було розроблено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження заходів кримінально-правового характеру стосовно юридичних осіб» (далі – проект закону). Цей документ розроблено на виконання підпункту 1 пункту 1 розділу ХІІ «Завдань і заходів з виконання Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011–2015 роки».

З огляду на пояснювальну записку, проектом закону встановлюється можливість застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру за вчинення їх уповноваженими особами злочинів, що дозволить привести законодавство України у відповідність до положень міжнародно-правових договорів, зокрема Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції та Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією у частині відповідальності юридичних осіб.

Пропонується внести зміни до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України і законів України «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві».

Змінами до Кримінального кодексу України визначаються підстави застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру, звільнення юридичної особи від їх застосування, види заходів кримінально-правового характеру (штраф, заборона займатися певним видом діяльності, конфіскація майна, ліквідація) та загальні правила їх застосування.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати