05 лютого 2019, 14:50

Бути чи не бути... парламентському контролю за діяльністю правоохоронних органів в Україні

Опубліковано в №6 (660)

Володимир Рудниченко
Володимир Рудниченко «Juscutum» молодший партнер, керівник практики безпеки бізнесу, м. Київ
Костянтин Корнєєв
Костянтин Корнєєв «Integrites» помічник юриста практики кримінального права

Історично так склалося, що парламентський контроль існує в країнах з парламентською та змішаною (парламентсько-президентською та президентсько-парламентською) формою правління. Як зазначено в інформаційній довідці, підготовленій Європейським інформаційно‑дослідницьким центром на запит народного депутата України, парламентський контроль означає нагляд законодавчої гілки влади за виконавчою. Він накладає певні обмеження на органи виконавчої влади, забезпечує захист свобод окремих громадян від зловживання владою, звертає увагу громадян на важливі проблеми, підтримуючи постійний діалог або дискусію, та зміцнює роль представницького уряду в політичній системі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Оскільки у цій статті ми зосередимо увагу на нинішньому стані парламентського контролю за діяльністю правоохоронних органів, вважаємо, недоречно поглиблюватися в теорію конституційного права, тому зупинимося на актуальній картині впливу парламентського контролю на кримінально-процесуальний вектор у законодавстві України.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати