25 січня 2019, 11:16

Проблеми та перспективи адвокатського запиту

Опубліковано в №2-3 (656-657)

Михайло Войцеховський
Михайло Войцеховський «Антіка, ЮФ» юрист

Більшість передбачених законодавством України механізмів отримання інформації від державних органів чи приватних осіб не завжди є ефективними. Це зумовлено, зокрема, обмеженістю інформації, яка може запитуватися, довготривалими строками розгляду звернень, відсутністю відповідальності за зволікання з їх розглядом або ненадання на них відповіді тощо.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За таких умов особам, чиї права чи інтереси порушені, достатньо складно формувати доказову базу для здійснення захисту своїх прав у судовому порядку. У зв'язку з цим законодавець надав адвокату можливість звертатися із запитами до будь-яких осіб, які володіють інформацією, необхідною для захисту прав та інтересів його клієнта, зобов'язавши таких осіб надавати запитувану інформацію протягом 5-ти днів з моменту отримання відповідного запиту.

При цьому за неправомірну відмову від надання інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у відповідь на адвокатський запит посадові особи несуть адміністративну відповідальність, передбачену ч. 5 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП). Для цього адвокат, якого ігнорують, звертається до Ради адвокатів регіону, яка складає протокол про адміністративне правопорушення та передає його до суду.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати