03 вересня 2013, 10:13

Телевізійне мовлення і хмарні технології

Чи неминуче порушення авторських (суміжних) прав?

Опубліковано в №35-36 (377-378)

Олексій Бєлоусов Адвокат, приватна практика

Науково­технічний прогрес у світі не збавляє обертів. Правильніше було б сказати, що цей прогрес лише прискорюється. Особливо відчутно це у сфері телекомунікацій, зокрема в питаннях щодо розвитку та застосування мережі Інтернет. Правове регулювання використання новітніх технологічних досягнень в ІТ сфері об’єктивно запізнюється, оскільки законодавцю потрібен час для попереднього осмислення та розуміння суті сучасних телекомунікаційних технологій, а також для визначення необхідності в регулюванні нових суспільних відносин за допомогою правових важелів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У цій статті мова піде про відносно нову технологічну розробку, що має назву «хмарні обчислення» (англ.: «cloud computing») або «хмарні технології». При цьому конкретний випадок застосування таких технологій розглядатиметься у максимально простий спосіб на прикладі однієї з бізнес­моделей у контексті поняття «телевізійне мовлення» та чинного законодавства України про авторське право та суміжні права.

Законодавство України не містить визначення поняття «хмарні обчислення». Разом із цим дізнатися, чим вони насправді є, нескладно, необхідно принаймні задати ці слова в будь­якій пошуковій системі Інтернет. Ми пропонуємо власне визначення, дещо спрощене та неповне, але таке, що його мусять зрозуміти не лише люди технічних спеціальностей, а й гуманітарії. Отже, хмарні обчислення – це такі інформаційні технології, застосування яких базується на використанні інтернет­користувачем низки розміщених зовні різноманітних програмно­апаратних засобів. Наприклад, маючи доступ до Інтернету з відповідного технічного пристрою, людина використовує розміщені на зовнішньому сервері (або «у хмарі») програми, за допомогою яких відбувається обчислення (обробка) необхідних користувачу даних, а пристрій користувача виступає головним чином в якості монітору.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати