26 березня 2013, 11:49

Реформування господарського законодавства

Основні нововведення щодо процедури банкрутства

Опубліковано в №13 (355)

Дмитро Сикалюк «BNT attorneys-at-law, ЮФ» Юрист

За останні роки можна було спостерігати посилені спроби Уряду України покращити інвестиційні умови в країні. Набрання чинності 19 січня 2013 року новою редакцією Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон) стало, на думку багатьох експертів, вагомим кроком до реформування господарського законодавства. Основні зусилля законодавця були спрямовані на спрощення та прискорення процедури банкрутства, а також на зменшення пов’язаних із цим витрат і забезпечення максимального задоволення вимог кредиторів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Важливим нововведенням Закону стала можливість проведення санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство. Досудова санація можлива за умови досягнення письмової згоди між боржником та кредиторами, загальна сума вимог яких відповідно до бухгалтерської документації перевищує 50% кредиторської заборгованості боржника. План санації узгоджується письмово всіма забезпеченими кредиторами і затверджується на загальних зборах кредиторів. Проведення санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство дає можливість засновникам, кредиторам та іншим зацікавленим особам вжити організаційно-господарських, управлінських, інвестиційних, технічних, фінансово-економічних та правових заходів для відновлення платоспроможності боржника. Рішення щодо проведення досудової санації повинен приймати як сам боржник, так і його кредитори. Згода між боржником та кредиторами щодо проведення санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство може бути досягнута як до, так і після виникнення заборгованості боржника.

Строк процедури санації не може перевищувати дванадцяти місяців з дня затвердження судом плану санації. При цьому протягом процедури санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство діє мораторій задоволення вимог кредиторів. Введення досудової процедури санації боржника сприятиме, за умови виконання певних вимог, спрощенню санації підприємств та зменшить обсяг витрат, пов’язаних із розглядом справ.

Нововведення, яке має особливе значення для іноземних кредиторів, вступає в силу 19 січня 2014 року. Відповідно до положень Закону, які наберуть чинності наступного року, для встановлення кредиторів та осіб, які мають право брати учать у процедурі банкрутства, рішення про порушення справ про банкрутство будуть публікуватися на сайті Вищого господарського суду.

Окрім цього, посилюється становище кредиторів. Так, майно банкрута, що є предметом забезпечення виконання зобов’язання, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов’язаннями, які воно забезпечує. Продаж такого майна здійснюється лише за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати