, 0:

Денис Писаний

Закон суттєво посилив вплив кредиторів під час застосування процедури санації

Денис Писаний «TIC, ЮК» Партнер корпоративної та судової практики

Практика застосування заходів під час банкрутства зазнала суттєвих змін із прийняттям Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у новій редакції. Ці зміни стосувалися не тільки самих процедурних заходів, а й введення в господарській обіг певних нових термінів, суб’єктів і строків вчинення встановлених дій. Зокрема, законом встановлені поняття «реструктуризація активів», «санація» тощо.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до статті 28 зазначеного Закону під санацією розуміється система заходів, що здійснюється під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом реструктуризації підприємств, боргів і активів та (або) зміни організаційно-правової та виробничої структури боржника. Проте це визначення суперечить статті 6 зазначеного Закону, оскільки санація може запроваджуватися не тільки під час провадження у справі про банкрутство.

У законі передбачено два види санації боржника, а саме: традиційну санацію під час провадження у справі про банкрутство та санацію боржника до порушення провадження у справі про банкрутство. Ці процедури мають певні суттєві відмінності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
1