Зміни до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон), запроваджені законом України № 4212-VI від 22.12.2011 р., набрали чинності 19 січня 2013 року.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Тож до якої саме новизни потрібно бути готовим суб’єктам господарювання – потенційним банкрутам та їх кредиторам? Розглянемо головні аспекти законодавчих змін.
Новою редакцією Закону (ст. 6) введено поняття «досудової санації», тобто надано право боржнику або кредитору ініціювати процедуру санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство. Причому згода між боржником і кредитором (кредиторами) щодо проведення санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство може бути досягнута як до, так і після виникнення заборгованості боржника та може бути передбачена умовами правочину (договором), на підставі якого виникло грошове зобов’язання боржника.
Встановлено також строк, на який може бути введена процедура «досудової санації», а саме: не більш як на 12 місяців з дня затвердження судом відповідного плану санації, який попередньо схвалюється загальними зборами кредиторів за наявності письмової згоди власника майна боржника та кредиторів (загальна сума вимог яких перевищує 50% кредиторської заборгованості боржника).
У разі затвердження судом плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів, який поширюється на вимоги кредиторів, що виникли до затвердження плану санації. Протягом дії цієї процедури не може бути порушено справу про банкрутство боржника.