Вже вдруге молоді юристи та студенти юридичних факультетів з усієї України зібралися у столиці, щоб досконало вивчити всі складові побудови успішної юридичної фірми та особистої кар’єри, під час другого курсу «Модель юридичної фірми», який провела Школа практичної юриспруденції LEADERSHIP IN LAW 17-18.12.2016 р.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
«Це не продовження і не повтор першого курсу. Це оновлена програма, на яку відібрані нові студенти та запрошено нових викладачів», – розповів організатор заходу Іван Ледчак. Під час спілкування з «Юридичною Газетою» він зазначив, що другий курс включає більше модулів з маркетингу, SMM та розвитку бізнесу, адже в період швидких змін важливо вміти себе ексклюзивно презентувати, впевнено позиціонувати власну компанію на висококонкурентному ринку юридичних послуг, розвиватися та досягати успіху щодня. В рамках роботи школи студенти дізналися про юридичні практики, розвиток персоналу, фінансову ефективність юриста, психологію та комунікативні навички.
Формула ідеальної фінансової моделі ЮФ
За словами Тетяни Тимченко, партнера АО «Маршаллєр & Партнери», кожна юридична фірма, як господарське підприємство, створюється з метою отримання прибутку її партнерами. При цьому потрібно розуміти, що єдиним джерелом коштів для ЮК є рахунки, виставлені клієнтам. Тому будь-які накладні витрати, які несе фірма, можуть покриватися правильним виставленням рахунків.
Спікер звернула увагу на 3 основні форми взаємодії між юристами та клієнтами: абонентське обслуговування, погодинна оплата, одноразова оплата. Також вона наголосила на важливості біллінгу, зазначивши, що облік робочого часу надає партнерам можливість контролю і розуміння ефективності працівника, систематизує процес виставлення рахунків клієнтів та встановлює взаємоконтроль між партнерами.
Тетяна Тимченко презентувала слухачам власну формулу ідеальної фінансової моделі адвокатської фірми. На її думку, компанія є фінансово успішною, якщо всі накладні витрати дорівнюють сумі вартості укладених договорів на юридичне обслуговування, а 10% від доходів відкладаються у «кризовий фонд» – страховий резерв коштів ЮК.
Інвестувати у розвиток людей, а не в позолочені офіси
Про секрети розвитку юридичного бізнесу студенти курсу дізналися від Максима Лавриновича, керуючого партнера ЮФ «Лавринович і Партнери». За його словами, складовими побудови успішної юридичної компанії є бюджет, маркетинг, локація, організаційна структура бізнесу, фірмовий стиль, правильне ціноутворення, унікальність, команда професіоналів та бездоганна репутація.
«Золотими правилами досягнення успіху у побудові юридичної фірми є відданість та клієнтоорієнтованість», – зазначив пан Лавринович. Він вважає, що стиль життя юриста має бути присвячений саме цьому. Також важливо завжди інвестувати у розвиток людей, а не у красиві позолочені офіси. При цьому необхідно створити такі умови, щоб висококваліфіковані спеціалісти залишалися в компанії, а фірма не ставала кузнею кадрів для інших підприємств.
Лайфхаки ефективного просування кар’єрними сходинками
В рамках напрямку «Розвиток персоналу» радник корпоративної практики ЮФ AVELLUM Юрій Нечаєв розповів про лайфхаки ефективного просування кар’єрними сходинками від студента до партнера провідної юридичної фірми.
«Якість вашого життя залежить від вашого внеску в життя інших», – почав виступ Юрій Нечаєв. За його словами, вкладаючи силу, увагу і передаючи досвід членам своєї команди, він здобуває можливість рухатися вперед, працювати над новими проектами та збільшувати клієнтську базу. Це правило працює і щодо клієнтів, але в цьому аспекті потрібно розуміти, що саме необхідно клієнту, та пропонувати йому лише це.
Пан Нечаєв дав важливу рекомендацію: «Не давати пораду, якщо не просили; не набиватися у наставники, якщо цього не треба; розуміти в кого і що вкладати – це і є успіхом».
Також спікер зазначив, що за критерієм побудови взаємовідносин всередині компанії можна виділити 2 основні моделі команди: конкурентну та об'єднуючу. На його думку, конкурентна модель не притаманна усталеній, потужній компанії, адже не може бути дружньою та сильною команда, всередині якої існує велика конкуренція. Це є взаємовиключними поняттями. Юрій Нечаєв віддає симпатію об'єднуючій моделі команді. «Ця модель вимагає багато роботи на початку, але потім вона працює на довгострокову перспективу», – резюмував доповідач.
Щодо секретів швидкого просування шляхом від студента до партнера пан Нечаєв пояснив, що зважаючи на диференціацію рівнів посад в юридичній компанії та межі компетенції кожного юриста на певній професійній сходинці, варто розуміти, що з кожною посадою необхідно ставати більш відповідальним та «везти за собою важкий віз обов’язків».
Також експерт надав слухачам наступні поради для швидкого просування кар’єрними сходинками:
- бути доступними (завжди залишатися онлайн, бути на зв’язку з колегами та клієнтами);
- розвивати технічні навички (виконання професійних завдань швидко та якісно);
- встановлювати міцні відносини (важливо бути залученим у «життя» своєї компанії та комунікувати за її межами);
- проявляти ознаки відповідності посаді, яка є вищою за ту, яку ви наразі займаєте.