09 жовтня 2019, 12:33

«Стрес-тест — один з найпопулярніших продуктів нашої компанії»

Опубліковано в №41-42(695-696)

Ігор Крижановський
Ігор Крижановський «TEFFI» керуючий партнер
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Ігор Крижановський, керуючий партнер TEFFI Law Firm, розповів про важливість soft skills для юриста, чому ведення власного бізнесу надає свободу, на відміну від роботи інхаусом, а також про клієнтоорієнтованість, персональний бренд та унікальність на юридичному ринку


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ігор Крижановський

— Ігорю, незабаром день юриста. Як Ви плануєте святкувати цей день у своїй компанії? Чи підіймають такі свята корпоративний дух?

— Наша команда щодня формує корпоративний дух у судовій боротьбі за свого клієнта. Такі свята — це можливість зібратися разом та неформально поговорити про подальші плани. Подумати, хто ми, де та до чого йдемо. Обговорити наше бачення тих чи інших внутрішніх процесів та професії юриста загалом.

— На Вашу думку, хороший юрист — це хто?

— Кожен юрист хвалить своє болото (посміхається — прим. ред.). Однак якщо розглядати юриста з позиції експертності, звісно, дуже важливо звертати увагу на емоційний інтелект спеціаліста, як модно зараз говорити — «soft skills». Важливо вміти донести клієнту не просто якість послуги, але й дарувати йому позитивні емоції у контексті ваших відносин. Він має залишитися з вами, а не піти шукати далі.

— Чотири роки тому Ви пішли з Укргазбанку і стали керуючим партнером TEFFI Law Firm. Чим було мотивоване таке рішення?

— Я не бачив себе більше у лавах юрисконсультів і завжди мріяв про власний бізнес. В один момент вирішив просто втілити цю мрію в життя. Я побачив для себе нову нішу. Фінська компанія тоді заходила на український ринок. Вони шукали для себе радника. Наші очікування один від одного виправдалися і ми спрацювалися. Компанія вирішила працювати не з найманими юристами, а із зовнішніми консультантами. Так розпочався шлях нашої команди.

— Коли юрист розуміє, що він хоче власну компанію?

— Коли він поставив перед собою нові виклики та цілі, досягнувши вже певного рівня. Я весь час працював інхаусом, був внутрішнім юристом, але хотів розвиватися глобально, а не тільки в конкретній, вузькій спеціалізації. Бізнес — це, насамперед, свобода. Тому досягши усього в «інхаус-лігалі», я прийняв рішення розвивати свій бізнес. Все, що я вмів на той час — це виключно юриспруденція, тому відкрити свій офіс було найоптимальнішим рішенням.

— Що вирізняє Вашу компанію на юридичному ринку? В чому Ваша унікальна торговельна пропозиція?

— Не буду унікальним, якщо скажу, що зараз усі прагнуть вибудувати співвідношення ціни та якості — це шаблонно. Ми ставимо для себе за мету просто надавати якісні послуги своєму клієнту. Просто беремо й робимо максимально якісно, наскільки це можливо. Наші дії говорять за нас.

— З чого потрібно починати, вибудовуючи власний бренд?

— Побудова власного бренду починається з аналізу та розуміння того, навіщо взагалі вам це потрібно. Які цілі ви перед собою ставите? Важливо також розуміти, що головне — не тільки почати, але й продовжувати та щодня підтримувати цей бренд. Як і в будь-якій діяльності, системність — це саме те ознака, яка дозволить досягти успіху.

— Розкажіть про свої найцікавіші кейси.

— Для мене найцікавішим був кейс мого дідуся з крокодила (посміхається — прим. ред.). У нас немає поняття — цікавий, не цікавий. Для нашої компанії кожен кейс унікальний, тому що за кожним з них стоїть проблема нашого клієнта, яку ми намагаємося вирішити максимально швидко та зручно. Якщо говорити про статистику цього року, то наша компанія сфокусувалася на трьох консервативних практиках: судовій, корпоративній та податковій. На початку року всі намагалися встигнути привести свої статутні документи відповідно до останніх змін законодавства, було багато питань з консультування щодо валютного законодавства через зміни, які дуже активно впроваджує Нацбанк. Зараз є дуже актуальні питання акцизного податку (зокрема, отримання ліцензій на реалізацію пального).

З останніх кейсів, нещодавно Податкова відмовилася видати ліцензію нашому клієнту. Спільними зусиллями шляхом переговорів ми знайшли рішення — в цьому випадку контролюючий орган прислухався до бізнесу. В результаті клієнт залишився задоволеним. Однак для цього нам довелося приймати нестандартні рішення, домовлятися про зустрічі та переговори на високому рівні. Ми змогли десь переконати, а десь навіть змінити погляди на ситуацію спеціалістів з Податкової. Наша команда завжди надає якісні послуги та винаходить креативні рішення для своїх клієнтів. Під кінець року багато хто активізувався з вирішенням своїх відкладених конфліктів — пішли запити на судову практику.

— Як Ви оцінюєте останні законодавчі ініціативи?

— Неважливо, як я оцінюю останні законодавчі ініціативи. Важливо, як це працюватиме на практиці, як це позначиться судовій практиці. Про це багато можна говорити, але не менш важливо, як на це реагуватимуть законодавці та чи будуть вони своєчасно вносити відповідні зміні. Звісно, є деякі хвилювання з приводу якості цих законопроєктів. Незрозуміло, чи встигають законодавці їх належно вичитувати.

— Ваша компанія пропонує таку послугу як стрес-тест «Інспекційна виїзна перевірка Держпраці». Наскільки вона популярна? Що цікавого можна виявити під час таких стрес-тестів?

— Стрес-тест — один з найпопулярніших продуктів у нашій компанії. Не розкриваючи конфіденційної інформації, хочу сказати, що дуже «йде». Інспекція Держпраці саме зараз переживає період реінкарнації, а бізнес хоче бути підготовленим до будь-яких ситуацій, які можуть виникнути.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати