28 грудня 2018, 16:42

«Немає нічого неможливого, не існує нездоланних труднощів», - Денис Копій

Опубліковано в №51-52 (653-654)

Денис Копій
Денис Копій «TCM Group Ukraine» керуючий партнер

«Рухатися повільно, але впевнено та цілеспрямовано», — це те, що дозволило досягти успіху, вважає керуючий партнер TCM Group Ukraine Денис Копій. Він розповів «ЮГ» про ризики, тенденції та корпоративні цінності, у році прийдешньому


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Денис Копій

— Денисе, підприємці не бояться ризикувати. А чим ризикували Ви, засновуючи український офіс TCM Group International? Як мотивували себе?

— Основною мотивацією було стати частиною чогось глобального та міжнародного — і нам це вдалося. Років, напевно, у 14, а може, раніше, натрапив на бізнесову книгу. В одному розділі обговорювалося створення корпорації, як папки з файлами, що оптимізує оподаткування. І я подумав: «Вау, це круто!» У прикладах наводилися історії таких великих корпорацій, як Макдональдс. Мене це дійсно надихнуло… Саме тоді сформувалося переконання, що я точно матиму свій бізнес.

Пам'ятаю день, коли я і Дмитро Голопапа прогулювалися виноградниками недалеко від міста Сантьяго в Чилі. Разом із СЕО та директорами інших офісів ТіСіЕм Груп Інтернешнл ми обговорювали відкриття офісу в Україні. Усе почалося з питання «Як вам ідея відкриття українського представництва?». Ми не просто цікавилися, а були готові до цих переговорів. Тоді ми вже тривалий час спів працювали з офісами ТіСіЕм Груп Інтернешнл в рамках нашої індивідуальної експертизи з міжнародних стягнень у країнах СНД для американських, європейських і китайських компаній.

Варіант «а спробуймо! якщо вийде, то продовжимо і будемо цим займатися» був для нас неприйнятним. Ми керувалися однією стратегією: якщо відкривати — то викладатися на сто відсотків і одно значно робити свою справу краще за всіх. Зосередилися на так званій «концепції їжака»: робити лише одну справу, рухатися повільно, але впевнено та цілеспрямовано. Упродовж наступних років ми розвивали лише одну практику, пов'язану з позасудовими міжнародними стягненнями. І тільки в 2018 спрямували свій фокус на інші спеціалізації.

Ми ризикували не лише репутацією, а й відносинами з офісами ТіСіЕм Груп Інтернешнл і клієнтами, які довірили нам перші проекти. Завдяки чіткому уявленню про те, куди і для чого рухаємося, як розвиваємося і що для цього робимо, нам вдалося створити успішну компанію. Цього року ми бачимо результати тяжкої праці нашої команди в рейтингах, визнанні локальними та іноземними клієнтами.

— Хто кого обирає — роботодавець спів робітників чи навпаки? Розкажіть про кадрову політику компанії.

— Якщо говорити про ТіСіЕм, то, перш ніж хто-небудь отримає посаду молодшого юриста, відбувається обробка сотень резюме, з яких відсіюється 90% претендентів. Далі, після трьох етапів співбесіди, випадає ще 99%.

Цього року залучення співробітників, випускників юридичних університетів здійснювалося за допомогою Facebook та Instagram.

Співбесіди проходять у три етапи. Перший проводять спів робітники, з якими будуть працювати кандидати. Після затвердження на першому рівні спілкуватися з ними продовжують старші юристи й радники. На завершальному етапі претендентів співбесідують партнери. У такий спосіб нам вдається зрозуміти, чи зможуть на всіх рівнях люди працювати разом. І на найвищому рівні ми перевіряємо відповідність їхніх особистісних ідеалів цінностям компанії.

— Які юридичні тенденції простежуються за кордоном і як вони вплинуть на Україну? Як компанії пристосуватися до змін і залишитися затребуваною за десять, двадцять і навіть п'ятдесят років?

— Із цьогорічного досвіду скажу, що іноземні клієнти готові оплачувати роботу з міжнародними проектами українських юристів за більш високими ставками, аніж раніше, причому з коефіцієнтом 1/5 або навіть 2. Тепер українські компанії можуть підвищити ставки іноземним клієнтам у 2019 році.

Якщо говорити про будь-який сервісний бізнес з огляду на припущення футурологів, то залишаться професіонали, які обслуговуватимуть клієнтів індивідуально і яких не замінять роботи. Я впевнений, що рутинні процеси в юридичній сфері автоматизуються згодом. У юристів з'явиться набагато більше часу для креативу і щоб відповісти на запитання, як їм залишитися на юридичному ринку за 20, 30 і навіть 50 років?

— Розкажіть про важливість корпоративних цінностей та про цінності в ТіСіЕм зокрема.

— Цінності розділяють на дві категорії — зовнішні та внутрішні. Розкажу про внутрішні. Це саме ті цінності, які формуються засновниками, потім передаються спів робітникам, а далі на їх основі будуються зовнішні, що транслюються клієнтам.

Так, ТіСіЕм Груп Україна культивує три внутрішні цінності:

Безперервне навчання.

Це означає, що ми маємо постійно розвиватися: не просто стрімко навчатися, а й швидко забувати застарілі знання та ще швидше перенавчатися новому.

ТіСіЕм інвестує в удосконалення різних навичок своїх працівників. Ми проводимо тренінги із ораторського мистецтва, письмової комунікації, самоорганізації, тайм-менеджменту, крос-культурного етикету. Ми вивчаємо медитації, прокачуємо англійську з носіями мови в офісі, відвідуємо лекції зовнішніх фахівців, користуємося офісною бібліотекою і приділяємо багато часу саме непрофільному навчанню. Аби розвиватися як особистості й не залишитися юристами назавжди.

Знання та навички, як і відносини, не є константою, над ними необхідно постійно працювати. Постій не навчання — це про те, як встигати за швидкістю змін світу та бути попереду всіх у майбутньому!

Маленьке підприємництво.

Це означає, що рішучість, наполегливість і формат підприємницького мислення може піднести кожного з нас на новий рівень. Це означає, що ми самостійно маємо визначатися із зонами відповідальності — значно ширшими за посадові інструкції.

Результатом маленького підприємництва всередині будь-якої компанії може стати підхід до організації взаємодії, коли кожен самостійно приймає значущі та виважені рішення, цінує і самостійно розпоряджається часом, чітко визначає пріоритетні зав дання й виконує їх краще за всіх у світі.

Маленьке підприємництво всередині компаній — це набагато більше, аніж можна собі уявити!

Відкрите партнерство.

Це означає, що кожен молодший юрист, який починає кар'єру в ТіСіЕм Груп Україна, отримує необмежені можливості, аби пройти свій власний шлях, щоб стати співзасновником компанії.

Для цього потрібно не просто якісно і своєчасно виконувати клієнтську роботу, а щодня виходити за межі звичного дуінгу, досягати великих цілей і примножувати цінність компанії.

Відкрите партнерство — це не лише про можливості стати повноправною частиною чогось більшого, про мотивацію та цілі, а й насамперед про особистісне зростання на шляху досягнення високих результатів.

Ми переконані, що відкрите партнерство ефективніше та цінніше за будь-яку іншу бізнес-модель.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати