Компанія Gryphon Investment Consulting Group була заснована у 2011 р. За період своєї роботи вона зуміла розширити бренд шляхом створення двох нових гравців – адвокатського бюро та аудиторської компанії. Чим було спричинене таке рішення, які сильні практики має компанія, в якому напрямку планує далі розвиватися – про все це «Юридичній Газеті» розповіла керуючий партнер Gryphon Group Олена Линник.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
– Розкажіть історію заснування компанії. Як все починалося?
– Моя кар’єра на банківському та фінансовому ринку почалась у 2001 р. Фінансова група, в якій я працювала, була в активній фазі розвиту та нарощення своєї присутності в Україні. Мій юридичний досвід був зосереджений на супроводі корпоративних угод M&A, поглинаннях фінансових установ, правових та фінансових Due Diligence, роботі з фінансовими інструментами.
З часом мені стало цікаво розширити спектр своїх професійних компетенцій, хотілося аналізувати бізнес більш глибоко, розуміти не лише правову складову, але й фінанси, економічну сутність бізнес-процесів, оцінювати бізнес-ризики.
Це стало поштовхом до незалежної консалтингової діяльності. 2007 р. став початком становлення у власному бізнесі, формування команди та нарощення клієнтського портфеля з різних галузей економіки. У 2011 р. стало зрозуміло, що прийшов час створювати бренд та інвестувати в його розвиток, тому було засновано Gryphon Group.
(Ігор Линник, старший партнер, керуючий Адвокатського Бюро Gryphon Legal; Анна Андреасян, партнер, корпоративні фінанси комплаєнс, аудит; Іннеса Михальченко, молодший партнер, Banking&Finance, комплаєнс; Лілія Грачковська, керівник практики аудиту, податкове консультування)
– Ми помітили, що Ви провели ребрендинг. Чим було спричинене таке рішення? На чому зараз сфокусована діяльність групи компаній Gryphon?
– Так, у нас відбулося розширення бренду шляхом виходу в 2014 р. на ринок двох спеціалізованих гравців: Адвокатського Бюро Gryphon Legal Law Office та Аудиторської Компанії Gryphon Audit. Старший партнер Ігор Линник очолив юридичний напрямок бізнесу, а я – напрямок корпоративних фінансів та аудиту.
Ігор також має багаторічний досвід на банківському та фінансовому ринку, в проектах, пов’язаних з інвестиціями та нерухомістю, в аграрному секторі, а також практичний досвід розслідувань у кримінальних справах. На момент приєднання до складу партнерів Ігор успішно здійснював представництво інтересів у кримінальних справах, пов’язаних з економічною та фінансовою сферою (White Collar Crime), проводив розслідування фактів корпоративних і бізнес-шахрайств.
Враховуючи, що незалежні розслідування та пошук активів на той час набули особливої актуальності для наших клієнтів, ми створили практику Forensic and Fraud investigations, яка наразі активно розвивається. Завдяки тому, що до складу нашої команди входять адвокати та аудитори, ми маємо змогу аналізувати як правову складову з наданням правових висновків та експертиз (Legal Opinion), так і фінансову складову з наданням фінансових експертиз та аудиторських висновків (Audit Opinion). Спільна робота команди допомагає відшуковувати сумнівні транзакції, аналізувати схеми виведення активів і грошей на офшорні рахунки, розуміти фіктивні реорганізації та банкрутства.
Сьогодні експертно-правові висновки нашої команди з питань українського права та аудиторські експертизи приймаються судами іноземних юрисдикцій, міжнародними фінансовими структурами, фондовими біржами та державними органами.
Маючи багаторічний досвід у банківському й фінансовому сегменті, а також у корпоративних фінансах, ми активно працюємо з банками та фінансовими установами з питань корпоративного структурування у банківських і фінансових групах, регуляторного погодження структур власності, корпоративних угод M&A, враховуючи вимоги щодо прозорості транзакцій, забезпеченості власним капіталом учасників угод та ефективності використання оборотних коштів, платоспроможності й фінансової стійкості кінцевих бенефіціарів. Ми чітко відслідковуємо всі тенденції та регуляторні зміни. У нас активно розвинена практика регуляторного комплаєнсу (Regulatory Compliance).
Наш партнер Інесса Михальченко є одним з лідерів у цьому напрямку. Вона має значний досвід супроводу різноманітних проектів на банківському та фінансовому ринку, виступає експертом у правовому та податковому Due Diligence, здійснює комплаєнс-контроль угод і транзакцій.
За останні роки ми також напрацювали великий портфель угод щодо реструктуризації дебіторської заборгованості банків, проблемної заборгованості бізнесу, реалізували низку проектів з корпоративного структурування та реструктуризації бізнесу.
Безперечно, такий напрямок як Due Diligence правових і податкових аспектів діяльності бізнесу та угод у нас активно розвинений, це є передумовою великих угод і транзакцій. Команда практики Due Diligence сформована зі спеціалістів різних напрямків, адже лише об’єднання в єдину команду правників, фінансистів та аудиторів надає змогу повноцінно оцінювати бізнес-процеси, аналізувати об’єкти інвестування, розуміти суть угод і транзакцій та пов’язані з ними ризики.
Специфіка проектів, які ми супроводжуємо, необхідність глибокого аналізу з наданням експертних консультацій та висновків у сфері права, фінансів та податків стали передумовою заснування власної Аудиторської Компанії Gryphon Audit, яка працює виключно за міжнародними стандартами аудиту й бухгалтерського обліку.
Наш партнер Анна Андреасян виступає куратором проектів у розрізі корпоративних фінансів, супроводжує корпоративні транзакції, угоди купівлі-продажу бізнесу, активів. Вона здійснює фінансове та податкове консультування, правовий і податковий Due Diligence, а також відповідає за якість та повноту аудиторських послуг за міжнародними стандартами.
Ми стежимо за змінами в податковому законодавстві, надаємо експертні консультації з питань інвестування, податків та корпоративних фінансів.
Очолює практику аудиту Лілія Гарачковська, яка має багаторічний досвід роботи у фінансових департаментах великих корпоративних структур, зокрема міжнародних фінансових груп. Вона очолює процедури аудиту впевненості за міжнародними стандартами, спеціалізується на інвестиційному аналізі, фінансовому та податковому консультуванні.
Ми здійснюємо консультування та впровадження трансформації ведення бухгалтерського обліку з національних у міжнародні стандарти, надаємо допомогу в складанні та веденні фінансової звітності, відображенні в обліку різних (в тому числі нестандартних) господарських операцій, розрахунку та нарахуванні податків і зборів, складанні податкових декларацій.
Наша команда активно впроваджує таку послугу як системна інтеграція (автоматизація) бізнес-процесів. Такі системи надають можливість нашому клієнту бачити свій бізнес у форматі 3-D, одразу формувати управлінську звітність, приймати управлінські рішення на основі актуальної фінансової інформації.
Окрім комерційних структур, Gryphon Audit успішно реалізує проекти комплаєнс-перевірки та аудиту багатьох некомерційних структур, профспілкових та релігійних організацій.
– Як сьогодні Ви позиціонуєте себе на ринку?
– Наша команда володіє різними компетенціями та прагне знаходити найкращі рішення в галузі права, податків, інвестицій, корпоративних фінансів та управління для наших клієнтів, допомагає інтегрувати їх у бізнес-процеси.
Сьогодні ми розвиваємо актуальні для нашої країни та світу практики, слідкуємо за міжнародними тенденціями та змінами, інтегруємо їх у свою бізнес-систему. Нас цікавить комплексний підхід, ми хочемо бачити загальну картинку. Ми завжди глибоко аналізуємо кейси, з якими звертається клієнт, враховуємо всі складові його бізнес-процесів, прагнемо надавати повноцінну експертну думку та фахову рекомендацію.
Від початку заснування до сьогодні ми тримаємо курс на формування комплексного портфеля послуг у розрізі права, корпоративних фінансів та управління, податків, ризик-менеджменту й аудиту.
– Яким був 2017 рік для Вашої компанії.
– Останні роки були цікавими. Було багато комплексних проектів. Ми маємо успішний досвід реалізації проектів створення та запуску небанківських внутрішньодержавних платіжних систем, систем здійснення переказу коштів та онлайн-платежів, валютного регулювання, в тому числі в сегменті on-line gaming.
В розрізі E-commerce та IT-технологій ми маємо досвід супроводу діяльності інтернет-платформ, які надають послуги з електронної комерції за схемою B2B, B2C, C2C.
Ми активно нарощуємо такі послуги як супровід розвитку бізнесу, його поширення на нові території та юрисдикції. Ми виступили ексклюзивним радником одного з українських лідерів з проектування та виробництва легкомоторних літаків і безпілотних авіаційних комплексів, з питань розширення бренду та виходу на новий ринок (США). Компанія вже успішно реалізовує свою продукцію в країни Європи, Північної Америки, СНД та Близького Сходу.
Також ми маємо досвід супроводу проектів у сфері телекомунікаційного й енергетичного ринку України, який спеціалізується на розробці та впровадженні електротехнічного обладнання, альтернативних джерел енергії тощо.
Реалізовано проект із запуску роботи провідної клініки естетичної медицини та косметології. В межах цього проекту ми надали послуги у сфері корпоративного структурування та супроводу залучення інвестицій, юридичного супроводу всіх бізнес-процесів, побудови фінансової системи та захисту об’єктів права інтелектуальної власності.
Маємо досвід роботи в аграрній галузі (рослинництво, тваринництво) як з великими агрохолдингами, так із середніми підприємствами, а також в галузі харчової промисловості (виробники молока, сиру), з виробниками та дистриб’юторами алкогольних напоїв.
– Які практики плануєте розвивати у 2018 році?
– Нам важливо продовжити розвиток у напрямку Legal and Financial Forensic. У нас достатньо розвинена практика Compliance, але все швидко змінюється, тому потрібно постійно відслідковувати тенденції. Due Diligence, Legal and Financial Expertise – це наша сильна сторона. Ми будемо активно розвивати цей напрямок. Звичайно, майбутнє за автоматизацією бізнес-процесів та роботизацією, тому ми також робимо на це ставку.
– Які ще маєте плани? Залучення нових клієнтів чи нові проекти?
– Звісно, ми плануємо розширення своєї присутності на ринку, активний розвиток наявних практик та формування нових продуктів. Я хочу подякувати всім нашим партнерам за синергічну співпрацю, а колегам – за ефективну діяльність. Ми маємо спільні погляди на стратегію розвитку групи Gryphon з акцентом на корпоративний бізнес та комплексні рішення.