15 червня 2020, 16:25

ЗНО має відбутися за будь-яких обставин, - заступниця Голови ВРУ

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк закликає парламент зробити все можливе для збереження зовнішнього незалежно оцінювання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Комітет рекомендував Раді прийняти законопроект про розширення переліку кредитних договорів".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

"Ми всі бачили яку хвилю обурення в суспільстві викликало скасування пробного ЗНО. Я не дарма на минулій годині запитань до Уряду акцентувала увагу Прем’єр-міністра на проблемі готовності до ЗНО та безпечних умов його проведення. Нас тоді запевняли, що все буде добре, але виявилося, що це далеко не так", - зауважила Олена Кондратюк.

Зокрема, виступаючи на Погоджувальній раді депутатських фракцій та груп, віцеспікерка висловила стурбованість інформацією освітнього омбудсмена Сергія Горбачова про те, що в Уряді розглядається можливість повного скасування ЗНО.

"Для когось, можливо, це найлегший спосіб вирішення проблеми. Але це не вихід із ситуації, а втеча від відповідальності конкретних чиновників. Верховна Рада в межах парламентського контролю - має зробити все можливе щоб захистити інтереси абітурієнтів і не допустити скасування ЗНО", - наголосила Олена Кондратюк.

Так, за її словами, відміна ЗНО може слугувати поверненню до старих корупційних схем при вступі до університетів.

На її думку, слушними є пропозиції відмінити державну підсумкову атестацію для випускників, щоб тим самим зменшити кількість людей на пунктах тестування та знизити можливість інфікування.

Також заступниця Голови ВРУ вважає, що однією з причин ситуації, що склалася, є тривала відсутність офіційно призначеного Міністра освіти та науки. Вона закликала монобільшість та Уряд терміново вирішити це питання. Віцеспікерка також запропонувала запросити на годину запитань до Уряду т.в.о. міністра Любомиру Мандзій для того, щоб вона прозвітувала про хід підготовки до ЗНО. Ця пропозиція була підтримана Погоджувальною радою.

Нагадаємо, Президент закликав ВРУ розглянути законопроект щодо підтримки культури.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати