04 червня 2020, 13:44

Зміни до Виборчого кодексу: Рада прийняла за основу законопроект

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла основу проект Закону 3485 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ прийняла закон про "злодіїв у законі"".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, законопроект спрямований на усунення прогалин та неузгодженостей, кореляція строків, спрощення виборчих процедур та їх уніфікації для спрощення виборчого процесу, уніфікації норм Виборчого кодексу та захисту виборчих прав громадян.

Зазначається, що проект передбачає внесення значної кількості змін до Виборчого кодексу, які стосуються всіх видів виборів та всіх етапів виборчого процесу і передбачають коригування більш, ніж 200 з 289 статей цього Кодексу. Крім того, частина новел проекту стосується питань діяльності Центральної виборчої комісії, функціонування Державного реєстру виборців, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення під час виборчого процесу.

Значна частина змін, які пропонується внести до Виборчого кодексу, спрямована на подальшу уніфікацію виборчого законодавства, удосконалення виборчих процедур, усунення недоліків та прогалин. Зокрема, передбачаються комплексні зміни щодо заповнення виборчих документів, процесу підрахунку голосів, подання документів кандидатами, спрощення окремих виборчих процедур.

Проектом також пропонується встановити обмеження для одночасного балотування на місцевих виборах, удосконалення законодавства з питань територіальної організації виборів та системи виборчих комісій на місцевих виборах, уточнення строків декларування майнового стану, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру кандидатами на виборні посади, зменшення грошової застави на місцевих виборах.

Законопроектом також пропонується внести відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, законів України "Про Центральну виборчу комісію", "Про Державний реєстр виборців", "Про запобігання корупції", "Про державну службу".

Нагадаємо, Рада оголосила відбір представників до складу комісії з обрання кандидата на посаду Голови АРМА.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати