14 вересня 2020, 18:00

Зміни до ПКУ: покращення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування

Прес-служба Міністерства фінансів України

Сьогодні, 14 вересня, Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законів України в частині забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Проект закону розроблено з метою збільшення надходжень до Державного бюджету у 2021 році.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Штучний інтелект допоможе уникнути повторних злочинів: Мін’юст запускає "Касандру".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Запропоновані Міністерством фінансів зміни до ПКУ містять ресурсні норми, норми щодо покращення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування.

Зокрема, в частині покращення умов ведення бізнесу передбачається:

  • для с/г виробників не нараховуватимуться зобов’язання з ПДВ у випадках форс-мажорних обставин (втрата врожаю, падіж поголів’я);
  • виключення із складу доходів платників єдиного податку коштів державної підтримки від Фонду розвитку підприємництва та Фонду розвитку інновацій;
  • виключення із складу доходів фізичних осіб – підприємців та громадян сум коштів, отриманих від Фонду розвитку інновацій;
  • виправлення неузгодженостей законодавства щодо маркування рідин для електронних сигарет;
  • усунення неузгодженості законодавства про ліцензування обігу пального із законодавством про працю;
  • пролонгація строку списання заборгованості з ЄСВ так званим «сплячим» ФОП на 2 місяці.

Зазначається, що для підвищення рівня адміністрування змінами до кодексу передбачено відмінити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, списати суми фінансових санкцій (штрафів та пені), за умови повного погашення сум податкового боргу протягом 6 місяців, на який нараховані такі фінансові санкції.

Чергові нововведення в цій сфері пропонують встановити дозвіл стягувати податковий борг, який виник у результаті несплати грошового зобов'язання та/або пені, визначених самостійно платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки та/або коштів з рахунків у банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду.

Нагадаємо, Уряд встановив "карантинні" доплати митникам.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати