20 листопада 2020, 11:39

Злочин & кара: заходи протидії домашньому насильству

Координаційний центр з надання правової допомоги

Як протидіяти домашньому насильству та які заходи передбачені законодавством, консультують фахівці Мукачівського місцевого центру з надання БВПД.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як розпізнати та припинити економічне домашнє насильство?"

Обмежувальні заходи, які можуть застосовуватися до кривдника:

  1. Терміновий заборонний припис стосовно кривдника;
  2. Обмежувальний припис стосовно кривдника.

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника  виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України (далі – уповноважений підрозділ поліції) у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення і може полягати в :

  • зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
  • заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;
  • заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Обмежувальний припис – захід тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи і полягає в:

  • заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
  • усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
  • обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  • заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
  • заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
  • заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Обмежувальний припис видає суд на строк від одного до шести місяців, судові витрати у справах про видачу обмежувального припису не сплачуються.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати