Україна не тільки відновлює пошкоджені та знищені окупантами об’єкти енергетичної інфраструктури, а й намагається переформатовувати, розвивати власну енергетичну систему відповідно до викликів часу. У нинішніх умовах суттєво зменшити навантаження на енергосистему може встановлення сонячних електростанцій у домогосподарствах, заявив народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Жупанин. Про це повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради України.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Енергетичний фронт, кіловати замість набоїв".
"Думаю, це правильна ідея – заохочувати встановлювати ці станції. Крім того, що це покриває свою частину споживання, вони ще видають електроенергію в мережу і на цьому можна заробити. Потреба в держави, щоб ці станції продовжували встановлювати, залишається. Однак оператор системи «Укренерго» каже, що окрім самих станцій треба ще заохочувати людей встановлювати й накопичувачі. Це промислові акумулятори. Туди електроенергія може зберігатися, коли вона не потрібна, і вона видається в мережу, коли потрібна. По суті це функція балансування, що зараз потрібно нашій енергосистемі", – пояснив депутат.
За його словами, зараз у парламенті напрацьовується законопроєкт, завдяки якому буде перезапущена система встановлення сонячних домашніх електростанцій.
"Ми розраховуємо зареєструвати документ у межах місяця. Під це плануємо домовитися з урядом про виділення кредитів для фінансування встановлення цих електростанцій. Головною умовою, що обговорена з "Укренерго", є встановлення невеликої акумулюючої станції", – наголосив політик.