25 листопада 2024, 13:24

Земельні відносини в Україні: сучасність та перспективи

В Україні земельні відносини є важливою та складною сферою, яка постійно трансформується, набуваючи нових регуляторних і ринкових характеристик. Які реалії та перспективи правовідносин, а також де можна отримувати професійну інформацію для галузевих фахівців – далі в матеріалі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зображення1

Фактичний стан і перспективи розвитку земельних правовідносин

У 2021 році Україна запустила ринок сільськогосподарської землі. Це значно розширило можливості для приватних осіб і бізнесу. Відкриття ринку реалізувалося у два етапи:

● з 1 липня 2021 року землі сільськогосподарського призначення змогли купувати фізичні особи з обмеженням у 100 га на людину;

● з 1 січня 2024 року юридичні особи отримали змогу ставати власниками земельних ділянок з максимальним розміром 10 тис. га.

Побоювання, які висловлювалися впродовж тридцятилітнього періоду дискусій щодо впровадження ініціативи, не справдилися. Ба більше, навіть в умовах війни ринок сільськогосподарських земель продовжує функціонувати, залишаючись ключовим елементом масштабної економічної реформи держави. Так, в Україні попри воєнний стан ринок сільгоспземель залишається ліквідним і привабливим для інвесторів.

Також 9 червня 2022 року набув чинності закон щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану. Згідно з ним, зокрема, передбачений спрощений регламент встановлення та зміни цільового призначення земельної ділянки, запроваджений особливий порядок проведення робіт із землеустрою тощо. Ці та інші тенденції свідчать про адаптацію до викликів сьогодення та поступ в аграрному секторі загалом.

Водночас існують потенційні напрями розвитку сфери, зокрема:

● продаж землі в Україні громадянам інших країн;

● продовження оцифрування земельних ділянок, оновлення кадастру та автоматизація процесів управління;

● підвищення стандартів у сфері землекористування;

● удосконалення механізмів для захисту прав власників землі.

Семінари для юристів, аграріїв і не тільки: змога тримати руку на пульсі

Як бачимо, земельні відносини в Україні зазнають постійних змін. Складність і динамічність цієї сфери вимагає від фахівців – юристів, бухгалтерів, аграріїв тощо – постійного оновлення знань і обізнаності в чинних регуляціях і потенційних можливостях.

Тим, хто хоче отримувати доступ до актуальної професійної інформації для ефективного управління земельними активами, захисту прав власності тощо, варто відвідувати семінари, тренінги й інші подібні заходи. Це дозволить бути в курсі всіх важливих змін і підходів у земельних відносинах.

Компанія INCON, яка займається інформаційним консалтингом з 2005 року, регулярно організовує фахове навчання від провідних експертів. Ви можете відвідувати семінари в Києві. Заходи проводяться в готелі «Козацький», вул. Михайлівська, 1/3, неподалік станції метро «Майдан Незалежності».

Водночас у вас є можливість не лише відвідувати юридичні семінари в Києві, а й доєднуватися до навчання з будь-якого куточка України, адже чимало подій проводяться в онлайн-форматі. Так, компанія регулярно організовує динамічні вебінари для юристів, бухгалтерів та інших фахівців.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати