01 листопада 2022, 10:03

Зеленський відповів на петицію щодо припинення громадянства судді Богдана Львова

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо припинення громадянства судді Верховного суду Богдана Львова, у якого знайшли російський паспорт.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд спростив порядок оформлення паспортних документів"

Авторка петиції вважає, що наявність російського громадянства у судді, який ухвалює рішення іменем України та, до того ж, обіймає високу адміністративну посаду в судовій системі, є загрозою державності і вершиною некомпетентності правоохоронних органів на восьмому році війни з росією, півроку з яких це повномасштабна війна на винищення всього українського народу.

Глава держави відповів, що за Конституцією України питання громадянства визначаються виключно законами України (пункт 2 частини першої статті 92), а правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення визначено Законом України "Про громадянство України".

Президент вказав, що визначені Законом підстави і порядок припинення громадянства України є загальними для всіх фізичних осіб. Водночас органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19 Конституції України).

Тож Володимир Зеленський доручив Комісії при Президентові України з питань громадянства вивчити порушене в електронній петиції питання, перевірити наявність підстав для припинення громадянства України Б.Львова та за результатами розгляду прийняти відповідне рішення.

Про результати розгляду порушених питань авторку електронної петиції буде поінформовано. 

Хронологію подій в історії з виявленням російського паспорта у Голови КГС ВС Богдана Львова читайте тут.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати