26 вересня 2022, 11:21

Український суддя з російським паспортом? Хронологія подій (оновлюється)

15 вересня журналісти проєкту "Схеми" виклали у мережі розслідування, в якому повідомили, що у судді Верховного Суду, голови Касаційного господарського суду Богдана Львова є російський паспорт.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На своїй фейсбук-сторінці суддя виклав пост, в якому заперечує звинувачення та наголошує, що ця інформація є фейком.

Богдан Львов

"Жодного випадку надання переваги росії чи пов’язаним з нею підприємствам не було. Переконаний, що поширення недостовірної інформації стосовно мене, спрямоване на вивільнення посади голови суду (примусово чи за власним бажанням), що має полегшити вплив на результати розгляду господарських спорів з боку зацікавлених осіб", - стверджує Богдан Львов.

Голова КГС ВС повідомив, що звернувся з цього приводу з офіційною заявою до правоохоронних органів.

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв наголосив, що "Верховний Суд завжди стоїть на засадах верховенства права та справедливості, відповідно, засуджує будь-які прояви колабораціонізму в державі та в судовій системі й готовий боротися з такими явищами. У випадку офіційного підтвердження у встановлений законом спосіб цієї інформації відповідне рішення має ухвалюватися Вищою радою правосуддя, склад якої наразі формується. Верховний Суд діятиме у спосіб, визначений Конституцією та законами України, відповідно до рішення ВРП й інших залучених органів".

У ВС повідомили, що всі додаткові коментарі стосовно цієї ситуації будуть можливі після отримання інформації від відповідних правоохоронних органів, які вже залучені до розслідувань оприлюдненої інформації. На період проведення вказаних розслідувань доступ до державної таємниці голови КГС ВС призупинено.

В свою чергу фундація DEJURE разом з Центром Протидії Корупції і Всеукраїнським об'єднанням «Автомайдан» закликали Президента негайно позбавити Богдана Львова громадянства та наголосили, що він не може ухвалювати рішення іменем України. Текст заяви за посиланням.

Згодом Богдан Львов на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що він звернувся до ДБР та СБУ для перевірки інформації, наданої журналістами щодо російського громадянства.

19 вересня суддя Верховного Суду Олена Кібенко на своїй фейсбук-сторінці ініціювала збір підписів суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за скликання зборів суддів для вирішення питання про дострокове звільнення судді Богдана Львова з посади Голови КГС ВС.

Кібенко

26 вересня Бодан Львов виклав новий пост на фейсбук-сторінці, в якому аргументував, що один з документів, на які посилаються журналісти, є фейком. "Як докази в «розслідуванні» наводяться різні документи та форми, нібито заповнені мною. У тому числі й форма, яку я прикріплюю до цього поста. А тепер – УВАГА! Подивіться на дату заповнення цієї форми: 26 жовтня 2012 року. І найцікавіше: форма саме такого зразка була затверджена в рф лише через місяць - 30 листопада 2012 року (наказ ФМС # 391). А введена в дію взагалі 27 травня 2013 року. Тобто, простими словами: на момент нібито заповнення цієї форми, самої форми ще не існувало в природі", - розповів суддя.

Також він повідомив, що буде звертатися з цього приводу до Президента Володимира Зеленського та обговорюватиме це питання з представниками західних демократичних інститутів та з конгресменами США.

Львов

309001994_2921938474769827_1875989624528352181_n

309403115_2921938951436446_1712314947378190035_n

308842593_2921938968103111_7966947966077213463_n

Для перегляду натисніть на зображення

Цього ж дня суддя ВС Олена Кібенко на фейсбук-сторінці повідомила про те, що звернення про скликання зборів суддів для вирішення питання про дострокове звільнення Богдана Львова набрало 13 підписів, тому вони не відбулись.

Згодом у Верховному Суді повідомили, що допуск до державної таємниці судді Богданові Львову було скасовано СБУ на підставі статті 23 Закону України «Про державну таємницю».

30 вересня у ВС анонсували, що 3 вересня відбудуться збори, на яких розглянуть питання дострокового звільнення Богдана Львова з посади Голови КГС ВС.

Раніше суддя ВС Іван Міщенко повідомив, що зібрано 30% голосів, необхідних для скликання зборів.

3 вересня, напередодні зборів суддів КГС, Богдан Львов на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що він двічі пройшов поліграф, і за результатами перевірки його твердження про непричетність до російського громадянства є правдивими.

Богдан Львов

Для перегляду натисніть на зображення

Згодом у Верховному суді повідомили, що СБУ підтвердила наявність у Богдана Львова російського паспорту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати