03 червня 2020, 10:30

Збір єдиного внеску на держсоцстрахування: КСУ розпочне розгляд справи

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

4 червня о 10:00 Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 р. №2464-VI зі змінами (далі - Закон).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Амністія учасників Майдану: до КСУ надійшло подання щодо конституційності закону".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

У ст. 7 Закону визначено базу нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок). Оспорюваними положеннями Закону встановлено, що єдиний внесок нараховується "для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 ч. 1 ст. 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При  цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску".

Автор клопотання зазначає, що оскаржуваними положеннями Закону в частині зобов’язання визначати базу нарахування єдиного внеску платником, який не отримав дохід (прибуток) у звітному періоді, "відбулося втручання в право приватної власності та право на зайняття підприємницькою діяльністю".

Нагадаємо, до КСУ надійшло подання щодо конституційності положення закону про ДБР.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати