18 травня 2021, 15:08

Завершено досудове розслідування стосовно Олександра Тупицького

Пресслужба ДБР

Слідчі Державного бюро розслідувань за дорученням прокурора Офісу Генпрокурора завершили досудове розслідування щодо колишнього Голови Конституційного суду України Олександра Тупицького. Він підозрюється у завідомо неправдивих показах та штучному створенні доказів захисту і підкупі свідка (ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України).

Читайте також: "Тупицький і Касмінін звернулись до ОАСК із заявами про забезпечення позову"

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Слідством встановлено, що у 2018 році експосадовець підкупив свідка задля надання ним неправдивих показань в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України, який намагався уникнути кримінальної відповідальності у справі, де проходив як підозрюваний.

Також, упродовж 2018-2019 років колишній Голова КСУ тричі надав завідомо неправдиві показання слідчому в інтересах цього ж ексголови ВГСУ.

Наразі матеріали кримінального провадження відкрито для ознайомлення стороні захисту. Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування, обвинувальний акт буде скерований до суду.

Нагадаємо, 29 грудня Президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

27 березня Глава держави скасував укази колишнього Президента України Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду.

5 квітня 2021 року КАС ВС прийняв позовні заяви до розгляду та відкрив провадження у справах за позовами О. Тупицького та О. Касмініна щодо оскарження Указу Президента України, який відмінив їх призначення на посаді.

8 квітня до Конституційного Суду України року надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Указів Президента України, що стосуються відсторонення від посади О. Тупицького та О. Касмініна.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати