12 травня 2021, 17:02

Тупицький і Касмінін звернулись до ОАСК із заявами про забезпечення позову

Пресслужба ОАСК

Окружний адміністративний суд міста Києва зареєстрував дві заяви про забезпечення позову до Конституційного Суду України та заступника Голови КСУ Сергія Головатого. Заявниками зазначені Олександр Тупицький та Олександр Касмінін.

Про це повідомляє пресслужба ОАСК.

Зокрема, серед вимог вказаних заяв – заборонити заступнику Голови КСУ Сергію Головатому та будь-яким іншим службовим й посадовим особам вчиняти дії, направлені на припинення повноважень та звільнення Олександра Тупицького з посади судді та голови КСУ, Олександра Касмініна – з посади судді КСУ у зв’язку із прийняттям відповідних Указів Президента України.

Крім того, ОАСК просять зупинити дію розпоряджень КСУ, відповідно до яких, Олександру Тупицькому та Олександру Касмініну було тимчасово зупинено виплату винагороди судді КСУ та зупинено використання ними державного майна і транспортних засобів.

У повідомленні зазначається, що відповідні заяви надійшли до суду до подання самих позовів, як це передбачено положеннями Кодексу адміністративного судочинства України.

Наразі судом вирішується питання наявності правових підстав вжиття заходів забезпечення позову.

Нагадаємо, 29 грудня Президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

27 березня Глава держави скасував укази колишнього Президента України Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду.

5 квітня 2021 року КАС ВС прийняв позовні заяви до розгляду та відкрив провадження у справах за позовами О. Тупицького та О. Касмініна щодо оскарження Указу Президента України, який відмінив їх призначення на посаді.

8 квітня до Конституційного Суду України року надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Указів Президента України, що стосуються відсторонення від посади О. Тупицького та О. Касмініна.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати