В Україні запрацювала нова електронна послуга, що дозволяє зареєструвати громадську організацію зі статусом юридичної особи.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Надання нерезиденту агентських послуг з пошуку клієнтів: що з ПДВ?".
Про це зазначає Урядовий портал.
Так, новація доступна на порталі "Онлайн-будинку юстиції" та Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі "Електронні послуги". Електронна послуга забезпечує можливість як подати документи, так і дістати відповідь про реєстрацію ГО онлайн. Таким чином послуга виключає необхідність відвідувати центри надання адміністративних послуг чи суб’єктів державної реєстрації заявникам особисто.
Щоби скористатися онлайн-реєстрацією ГО, потрібно авторизуватися у персональному кабінеті "Онлайн-будинку юстиції", сформувати заяву, долучити до неї перелік необхідних документів у форматі PDF, накласти на документи електронний підпис, після чого зазначені документи стають доступними державному реєстратору для прийняття відповідного рішення. Термін розгляду заяви становить три робочі дні.
Ключова особливість електронної послуги полягає в тому, що відтепер засновники організації, перебуваючи у різних місцях, можуть підписувати документи дистанційно. Заявник надає доступ до документів, що подають, співзасновникам організації за лінком. Після підпису всіма співзасновниками документи автоматично надсилаються держреєстратору. На думку розробників е-послуги, це додає чималої зручності активістам, які проживають у різних містах України або тимчасово перебувають за її межами.
Першою громадською організацією, яка була зареєстрована повністю онлайн, стала ГО "Електронна республіка".
Нагадаємо, у Раді зареєстровано законопроект щодо забезпечення особистого голосування депутатами.