06 серпня 2020, 15:48

Запуск оновленого ЄДР: з 7 по 16 серпня реєстр не працюватиме, - Мін’юст

Прес-служба Мін'юсту

Удосконалення технічної складової державних реєстрів - одна із обов’язкових умов для подолання рейдерства в державних реєстрах та ефективного захисту майнових прав громадян і корпоративних прав бізнесу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мін'юст розпочав розпродаж в'язниць".

Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

Зазначається, що введення в експлуатацію нового Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), яке триватиме з 5 по 16 серпня 2020 року, прокоментувала заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук:

"Україна пройшла тривалий шлях до запуску нової технічної складової Єдиного державного реєстру. Оновлення програмного забезпечення ЄДР мало відбутися ще 1 січня 2016 року, після набрання чинності нової редакції Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Завдяки титанічним зусиллям фахівців Міністерства юстиції України і ДП "Національні інформаційні системи" і злагодженій співпраці нам вдалося розпочати довгоочікуване оновлення ЄДР.

Зокрема, запуск нового ЄДР - це посилення безпеки даних і створення додаткових зручних сервісів для громадян, бізнес-спільноти і реєстраторів.

Головною перевагою нового реєстру є те, що він більш безпечний з точки зору проведення реєстраційних дій і практично повністю унеможливлює будь-які несанкціоновані втручання в його роботу. У ЄДР було передбачено низку антирейдерських запобіжників, зокрема: необхідність підтвердження операцій у системі з використанням кваліфікованого електронного підпису, захист системи від втручання у разі віддаленого керування робочим місцем реєстратора (автоматичний вихід у випадку підозрілих дій користувача) тощо.

Ну, і звісно, ми потурбувалися про удосконалення функціоналу цього реєстру задля зручності користувачів, спрощення і оптимізації роботи нотаріусів та державних реєстраторів».

Так, нова версія ЄДР передбачає цілу низку зручних опцій для користувачів, серед іншого, це:

- безоплатний пошук відомостей за даними відокремленого підрозділу юридичної особи;

- внесення змін до відомостей про юридичну особу в один етап (без проведення технічних дій);

- облік сімейних фермерських господарств та додаткова окрема ознака створення таких господарств;

- автоматична актуалізація даних;

- окремий блок для внесення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (зараз така інформація вноситься держреєстраторами в довільній формі);

- електронний адресний довідник, який дозволяє обирати назви вулиць з автоматичного переліку (сьогодні набір адрес реєстратор здійснює вручну);

- можливість вносити відомості щодо заяв про отримання копій документів із реєстраційної справи, формуючи відповідні запити (такого функціоналу у попередній версії ЄДР взагалі не було);

- створення нових друкованих форм документів (заява, рішення про відмову) та оновлення і стандартизацію існуючих (витяг, виписка тощо);

- PDF-формат для скан-копій документів (раніше програмне забезпечення ЄДР підтримувало тільки формат зображення TIFF).

З 7 по 16 серпня 2020 року, коли дані зі старого реєстру будуть переноситись до нового, для користувачів будуть доступні окремі опції:

- сервісна послуга у формі прикладного програмного інтерфейсу ЄДР (API ЄДР);

- послуга безоплатного доступу до відомостей ЄДР (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).

Тобто в цей період і надалі можна буде отримувати відомості з ЄДР про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та документи за результатом проведення реєстраційної дії.

"Під час впровадження нового програмного забезпечення Єдиний державний реєстр не працюватиме, але Колегія Мін’юсту з розгляду скарг у сфері державної реєстрації матиме доступ до ЄДР. Тож замовники рейдерства в державних реєстрах нехай не спокушаються і не намагаються провести незаконні оборудки із даними реєстру! Мін’юст зможе оперативно відреагувати на будь-які незаконні реєстраційні дії і ефективно захистити права та інтереси громадян і бізнес-спільноти", - заявила Ольга Оніщук.

Нагадаємо, органи ДВС отримали можливість використовувати е-форму виконавчого документу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати