26 червня 2020, 18:44

Законопроект №3711 сприятиме подоланню кадрового голоду в судовій системі, - ВС

Прес-служба Верховного Суду

22 червня 2020 р. Президент України вніс на розгляд парламенту та визначив як невідкладний Проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування" (№3711).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Закриття провадження у справі за відсутністю предмета спору, - роз’яснення ВС".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Так, законопроект фактично спрямований на виконання рішень Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 р. та від 11 березня 2020 р., а також на імплементацію рекомендацій Європейської комісії "За демократію через право2 (Венеційської комісії) від 9 грудня 2019 р., наданих до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" (№193-ІХ).

Проектом, серед іншого, врегульовується питання здійснення правосуддя суддями Верховного Суду України. Коментуючи зазначене питання, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська наголосила, що Верховний Суд чекає на це поповнення, адже в залишку у ВС на сьогодні перебуває ще близько 50 тис. справ.

При цьому Вища рада правосуддя надала до законопроекту №3711 позитивний консультативний висновок. "Верховний Суд, зі свого боку, в цілому підтримує передбачені законопроєктом зміни, направлені насамперед на розблокування роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів", - зауважила пані Данішевська.

Як зазначається, сьогодні судова система потерпає від серйозного кадрового голоду - тільки за останні три місяці з неї пішло 96 суддів. За даними Вищої ради правосуддя, станом на 19 червня 2020 р. кількість повноважних суддів від визначеної кількості становила: в апеляційних загальних судах - 61%; у місцевих загальних судах - 60%; в апеляційних адміністративних судах - 73%; в окружних адміністративних судах - 74%; в апеляційних господарських судах - 73%; у місцевих господарських судах - 73%. Тобто з 7030 суддів діючих місцевих і апеляційних судів фактично призначено на посади 4881 суддю, а повноваження мають 4454 судді, що становить усього 63,5% від загальної потреби.

Читайте також: "КАС ВС передав на розгляд палати справу щодо строків реалізації права на грошову допомогу військовому".

"Отже, без швидкого відновлення роботи ВККС систему чекає кадровий колапс, а гарантії щодо розгляду судових справ у розумні строки не зможуть бути виконані через відсутність суддів у судах. Брак суддів у судах першої та другої інстанцій досягнув уже критичних показників. І, на жаль, ситуація кожного тижня погіршується. Тож для подолання кадрового голоду в судовій системі  бажано, щоб законопроект №3711 був прийнятий якомога швидше", - резюмувала Голова ВС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати