21 грудня 2021, 13:16

Захист журналістської діяльності: депутатам пропонують посилити кримінальну відповідальність

 На розгляд народним депутатам подано законопроєкт, що спрямований на посилення захисту журналістської діяльності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Скільки витрачають українські телеканали у боротьбі за глядача?"

Законопроєктом № 6443 від 17.12.2021 пропонується уточнити перелік дій, що є правопорушенням, та збільшити санкції у статті 171 Кримінального кодексу України.

Тобто, незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності каратиметься штрафом у розмірі від 8 500 грн до 17 тис. грн (було – до 850 грн) або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3-х років.

Вплив у будь-якій формі на журналіста, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю каратиметься штрафом у розмірі від 17 тис. грн до 34 тис. грн (було – до 3 400 грн) або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4-х років.

Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб каратиметься штрафом у розмірі від 34 тис. грн до 51 тис. грн (було – 3 400 грн до 8 500 грн) або обмеженням волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років або без такого.

Також пропонується внести зміни до статті 345-1 Кримінального кодексу України з метою встановлення покарання не тільки за погрозу насильством щодо журналіста, а також за вчинення насильства в іншій формі, ніж нанесення побоїв, легких і середньої тяжкості тілесних ушкоджень.

Законопроєкт пропонує вилучити з примітки до статті 345-1 Кримінального кодексу України перелік документів, якими підтверджується статус журналіста, зосередивши увагу саме на журналістській діяльності як кваліфікуючій ознаці, а не на наявності або відсутності певного статусу.

Додатково пропонується змінити положення статті 349-1 Кримінального кодексу України, передбачивши кримінальну відповідальність за протиправне позбавлення волі журналіста у зв’язку з виконанням ним своєї законної професійної діяльності. За такі дії загрожуватиме позбавлення волі на строк до 3-х років. Проєкт Закону уточнює формулювання щодо захоплення в заручники близьких родичів чи членів сім’ї журналіста з метою спонукання цього журналіста вчинити або утриматися від вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника. Скоєння таких дій каратиметься позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати