19 серпня 2020, 14:39

Забруднення територій небезпечними відходами загрожує екологічними катастрофами, - Голова Держекоінспекції

Держекоінспекція

Промислові й побутові відходи, пестициди й агрохімікати, хімічні речовини забруднюють українські землі та становлять небезпеку для здоров’я людей.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Реформу Державної екологічної інспекції завершать до кінця року, - голова ДЕІ".

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

"Побутові, промислові та інші небезпечні відходи можуть становити серйозну небезпеку для навколишнього середовища, життя й здоров’я людей, а також призвести до екологічних і техногенних катастроф, зокрема пожеж і забруднення екосистеми", - написав Андрій Мальований.

Так, за I півріччя 2020 р. Держекоінспекція здійснила 4 326 перевірки за такими напрямками: промислові відходи - 2508 перевірок, побутові відходи - 1631, пестициди та агрохімікати - 166, хімічні речовини - 21.

"За результатами цих перевірок на посадових та відповідальних осіб складено 5374 протоколи. Винесено 4819 постанов про накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафу на загальну суму майже 1,65 млн грн, з яких майже 1,61 млн грн стягнуто. Порушено одне кримінальне провадження. Розраховано збитки на загальну суму 1,66 млн грн, з яких 1,11 млн грн збитки, нанесено невстановленими особами. Усім субʼєктам господарювання предʼявлено претензії для добровільної сплати, з яких стягнуто 1,13 млн грн. Одна з претензій сягнула суми майже 0,55 млн грн (цю претензію ще не сплачено)", - зазначив Андрій Мальований.

За його словами, найбільші суми штрафів стягнуто у Дніпропетровській (0,23 млн грн), Харківській (0,21 млн грн) і Кіровоградській області (0,15 млн грн).

"В Україні майже 90% відходів складують на звалищах. Офіційні звалища відходів у багатьох населених пунктах вичерпали свої потужності або заповнені на 80-90%. Попри паспортизацію, у більшості випадків вони не відповідають санітарним нормам і природоохоронним вимогам, порушується технологія захоронення відходів, не проводиться рекультивація, що призводить до забруднення територій", - написав Андрій Мальований.

Читайте також: "За незаконні рубки лісів відповідають лісогосподарські підприємства, - голова Держекоінспекції".

Так, нагальною потребою стає створення привабливих умов для інвесторів, щоб будувалися нові об'єкти поводження з відходами за європейськими стандартами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати