18 червня 2024, 16:17

За творчість та добросовісне використання ШІ: Палата прогресу оголосила про нову кампанію

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Кампанія «Генеруй і твори» (Generate & Create) наголошує, що штучний інтелект (ШІ) розширює доступ до творчості, можливості митців та посилює конкуренцію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Задля боротьби зі зростальними правовими та політичними загрозами авторського права щодо генеративного ШІ Палата прогресу (Chamber of Progress) оголосила про нову кампанію «Генеруй і твори» (Generate & Create), яка наголошує на творчих перевагах генеративного ШІ та підтримує встановлений захист добросовісного використання для навчання та вихідних даних ШІ. Дізнатися більше можна на сайті GenerateAndCreate.ai.

Chamber of Progress (progresschamber.org) — це лівоцентристська коаліція в області політики технологічної галузі, що розвиває прогресивне майбутнє технологій. Вона працює над тим, щоб усі американці отримували вигоду від технологічних стрибків, а технологічна індустрія працювала відповідально і справедливо.

Генеративний ШІ вивільняє нові хвилі творчості, включно з новими формами письмового, візуального та звукового вираження. Противники добросовісного використання працюють над тим, щоб закрити витвори мистецтва, створені ШІ, за допомогою юридичних та законодавчих заходів. Generate & Create — це нова кампанія, спрямована на заохочення та просування цього відкритого полотна творчості на основі ШІ.

Нова кампанія буде присвячена тому, як митці використовують генеративний ШІ для підвищення ефективності своєї творчої діяльності; демонструванню, як ШІІ знижує бар'єри для створення мистецтва; та відстоювати давній правовий принцип добросовісного використання відповідно до законодавства про авторське право. Generate & Create займатиметься юридичним захистом (amicus та судові розгляди) (amicus — переклад з англійської — приятель суду — це особа або організація, яка не є стороною в судовій справі, але якій дозволено допомагати суду, пропонуючи інформацію, експертні знання або знання, які мають відношення до питань у справі. Зазвичай на розсуд суду вирішується питання про те, чи розглядатиметься запис amicus); адвокація політики (свідчення та лобіювання за/проти законодавства штату та федерального законодавства про генеративний ШІ); оперативне реагування; кампанії зв'язків із громадськістю, спрямовані на привернення уваги до позитивного впливу генеративного ШІ; та аналіз політики.

У межах кампанії Палата прогресу оголосила, що найме спеціального директора зі ШІ, творчості та політики в галузі авторського права, який очолить кампанію Generate & Create. Логотип кампанії, музична тема та талісман — «Arty Fish» — були створені за допомогою сервісів генеративного ШІ.

«Генеративний ШІ вивільняє хвилю творчості, відкриваючи нові форми самовираження та знижуючи бар'єри для участі у творчій роботі, — сказав генеральний директор Chamber of Progress Адам Ковачевич. — У Конгресі, штатах і судах належить зробити велику роботу, щоб захистити доступ до генеративного ШІ та переваги, які він приносить творцям та споживачам. Generate & Create буде непохитним захисником добросовісного використання та чемпіоном з цієї нової технології».

Раніше цього року Chamber of Progress провела віртуальну дискусію з митцями, які використовують ШІ у своїй творчій роботі, щоб розповісти більше про те, як ШІ може розширити можливості митців та підтримати творчі результати. Палата прогресу також виступала на захист застосування принципів добросовісного використання до генеративного ШІ у коментарях федеральним агентствам та федеральним судам.

Використані джерела

AI Lobby Group Launches Campaign to Defend Fair Use and ‘AI Creativity’ Other Barks & Bites for Friday, June 7: Class Action Lawsuit Accusing Google of Copyright Infringement Dismissed; the WHO Releases Report on Health, Innovation and IP; EU Court Bans McDonald’s from using Big Mac Mark for Chicken Sandwiches (ipwatchdog.com)

Chamber of Progress Announces New Campaign to Defend Fair Use and Promote AI Creativity. Chamber of Progress Announces New Campaign to Defend Fair Use and Promote AI Creativity - Chamber of Progress (progresschamber.org)

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати