17 лютого 2020, 11:39

За 5 років Уряд планує збільшити ВВП країни на 40%

В Україні презентована стратегія економічного зростання

Прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства презентована урядова “Економічна стратегія: зростання через інвестиції”. Головна мета – забезпечити громадян легальною роботою з гідною оплатою праці та створити умови для успішного власного бізнесу. Для цього Уряд ставить перед собою амбітні цілі: за 5 років збільшити ВВП країни на 40%, створити понад 1 млн робочих місць і залучити 50 млрд дол США прямих іноземних інвестицій. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Запроваджено консультації при ринковому нагляді".

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

“Саме інвестиції є наріжним каменем цієї стратегії. Інвестиції - це нові робочі місця, а робота - це можливість для українців заробляти та жити краще. Ми працюємо, щоб допомогти людям знайти легальну роботу із білою зарплатою, а якщо людина хоче працювати на себе та мати власний бізнес - створити умови для його успішного ведення”, - наголосив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Згідно бачення Стратегії для стрімкого нарощення інвестицій зусилля концентруються на 3 напрямках:

  • створення ефективних ринків. Як факторів виробництва (землі, капіталу, праці), так і кінцевої продукції, у тому числі на тих ринках, де сьогодні держава є монополістом. Зокрема, вже демонополізовано ринок спирту. На черзі – створення конкурентних ринків вітчизняних університетів та медичних закладів. Далі - ринки вантажних і пасажирських залізнодорожних перевезень та енергетики. 

  • Інвестиційні ініціативи. У цьому напрямку серед пріоритетів – дороги, розширення доступу залізної дороги до портів, електрифікація залізної дороги, розвиток річкового транспорту, зокрема, модернізація Дніпровського каскаду.

Відтак,  напрямок інвестиційних ініціатив – залучення приватних інвесторів у фінансування інфраструктурних об’єктів через механізм державно-приватного партнерства, і зокрема концесій. 

Читайте також: "Прийнято ряд рішень на користь бізнесу".

Наступний напрямок залучення приватних інвестицій – це приватизація державних підприємств і банків. Вже протягом цього року Уряд планує через Фонд державного майна продати більше 300 об’єктів малої приватизації та 5 великих підприємств.

Також для великих інвестиційних проектів (понад 100 млн дол США) Уряд планує запровадити спеціальну програму з координації, супроводу та підтримки інвесторів.

Крім того, для забезпечення необхідної інфраструктури і належних умов Уряд докладатиме зусиль для подальшого розвитку індустріальних парків. 

Ще один напрямок інвестиційних ініціатив – це стимулювання банківського кредитування та страхування. Зокрема, це й підтримка мікро та малого бізнесу через програму Доступні кредити 5-7-9%, і система страхування експортної діяльності, і програми запуску іпотечного кредитування.

  • Забезпечення сприятливого бізнес клімату. Потрібно прискорити створення сприятливого середовища для ведення бізнесу. Ключова увага приділятиметься посиленню верховенства права, зокрема, через налагодження механізмів верифікації через реєстри, створення системи комерційного арбітражу, зміцнення виконавської дисципліни за рішеннями суддів тощо.

Повну версію Економічної стратегії можна переглянути за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати