12 квітня 2022, 18:30

З початку війни щодня фіксують в середньому понад 4 тисячі спроб кібератак у сфері енергетики

Урядовий портал

Командна робота фахівців Міністерства енергетики, Держспецзв’язку, Служби безпеки України, НКЦК, урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA дає змогу попередити або відбити більшість кібератак на критичну енергетичну інфраструктуру.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє Урядовий портал.

Про це заявив заступник Міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров під час онлайн-брифінгу «Кіберзагрози в умовах війни: кібератаки на обленерго України», повідомляє Урядовий портал.

Він наголосив, що з початку війни кількість кібератак на критичну інфраструктуру значно зросла.

Загальна кількість подій пов’язаних з кібербезпекою, які було зафіксовано з початку війни (за 47 днів) складає понад 200 000. Для порівняння - за весь минулий рік їх було близько 900 000.

Кількість DDos атак з початку війни зафіксовано більше 50, для порівняння — в минулому році їх було лише 2.

Також за останній тиждень було приблизно 20 000 спроб атак на інфраструктуру власне Міністерства енергетики. Але завдяки команді фахівців як Міністерства, галузевих кіберцентрів у сфері енергетики, інших держорганів, яка постійно працює і контролює ці процеси, вдається відбивати атаки.

Найбільше кібератак відбувається в електроенергетичному секторі.

«Міністерство енергетики у співпраці з Держспецзв’язку вкладає багато зусиль, щоб попередньо все моніторити, до цих процесів долучається Служба безпеки. Встановлюються сенсори, які дозволяють спеціалістам CERT-UA завчасно бачити індикатори компроментації, попереджати про ймовірні атаки. Найголовніше в цьому — це командна робота 24/7, якщо вже виявили факти компроментації», - наголосив заступник Міністра.

Зараз створено 2 кіберцентри — на базі НАК «Нафтогаз» та НЕК «Укренерго». Передбачається, що вони стануть галузевими кіберцентрами, які будуть безпосередньо контролювати ситуацію і виконуватимуть дії із захисту критичної енергетичної інфраструктури.

«Архітектура побудована пірамідально: на першому рівні безпосередньо підприємства зобов’язані здійснювати дії, як організаційного, так і технічного характеру, щоб запобігати можливим ураженням. Над ними буде йти рівень моніторингу галузевих кіберцентрів на базі НАК «Нафтогаз» та НЕК «Укренерго» під керівництвом Міненерго, які взаємодіятимуть з ключовими стейкхолдерами з питань кібербезпеки», - зазначив Фарід Сафаров.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати