Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що з 07 листопада 2020 року припинили свою дію електронні-цифрові підписи, які були отримані до 07 листопада 2018 року.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ДПС: Наявність податкового боргу є підставою для внесення майна боржника до податкової застави".
Зміни передбачені Законом України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII "Про електронні довірчі послуги", який набув чинності з 07 листопада 2018 року.
Зокрема, Законом № 2155 введено поняття нового, більш захищеного електронного підпису – кваліфікованого електронного підпису та скасовано поняття ЕЦП.
Так, згідно із частиною 5 розділу VII Закону № 2155 платники податків мали можливість повноцінно використовувати ЕЦП протягом двох років з моменту набуття чинності нових норм та замінити ЕЦП на КЕП у зручний для себе час, щоб з 07 листопада 2020 року підписувати електронні документи та звітність КЕП.
Якщо електронний підпис, отриманий до 07 листопада 2018 року, не оновлювався, та не продовжувався, то такий ЕЦП припинив свою дію 07 листопада 2020 року. У такому разі необхідно звернутися до надавача електронних довірчих послуг та отримати актуальний КЕП.
Якщо електронний підпис отримано після 07 листопада 2020 року, то необхідно впевнитися у тому, що це КЕП, щоб мати можливість ним користуватися після 07 листопада 2020 року.
Перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, отриманого в Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС, можна на офіційному інформаційному ресурсі цього кваліфікованого надавача.
Нагадаємо, 30 листопада спливає термін сплати ряду податків.