27 листопада 2020, 18:00

ДПС: Наявність податкового боргу є підставою для внесення майна боржника до податкової застави

Головне управління ДПС у м. Києві

Тимчасовим примусовим заходом забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений Податковим кодексом України є податкова застава. Право на її застосування поширюється на будь-яке майно платника, яке перебуває у його власності в день виникнення такого права і вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "30 листопада спливає термін сплати ряду податків".

Про це повідомив заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києві Олександр Туру, зазначає прес-служба ДПС.

Так, наявність податкового боргу є підставою для внесення майна боржника до податкової застави та реєстрації її у відповідному державному реєстрі обтяжень рухомого та нерухомого майна.

Зазначається, що кожен платник самостійно може дізнатися про наявність податкового боргу. Це можна зробити дистанційно за допомогою сервісу "Електронний кабінет" чи сервісу "Дізнайся більше про свого бізнес-партнераабо ж відвідати Центр обслуговування платників податків за місцем реєстрації, здійснивши там звіряння розрахунків.

Зокрема, майно платника податків звільняється з податкової застави з дня: отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення суми податкового боргу в установленому законодавством порядку, визнання податкового боргу безнадійним, набрання законної сили відповідним рішенням суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства, отримання платником податків рішення відповідного органу про визнання протиправними та/або скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов'язання або його частини (пені та штрафних санкцій) внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження.

"Підставою для звільнення майна платника податків з податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої з вищезазначених подій", – зауважив Олександр Туру.

Нагадаємо, ДПС розробила навчальні модулі з роз’ясненнями щодо застосування РРО.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати