Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу АТ «ТАСКОМБАНК» та скасував рішення суду першої інстанції, яким в позові банку відмовлено.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Спір виник у зв’язку з тим, що Донецька залізниця порушила умови кредитного договору, укладеного з АТ «ТАСКОМБАНК». Ці порушення спричинили збитки АТ «ТАСКОМБАНК» у розмірі майже $5,4 млн неповернутих коштів за кредитом та нарахованих відсотків. Провадження у справі було відкрите ще у 2016 р., а вона неодноразово розглядалася судами різних інстанцій. Обставини справи ускладнювалися тим, що тривалий час суди не визнавали факт правонаступництва Української залізниці щодо зобов’язань підприємств залізничного транспорту, серед яких ДП «Донецька залізниця» (з 2014 р. розпочався процес реорганізації підприємств залізничного транспорту, які припиняються шляхом злиття та утворенням на їх базі АТ «Укрзалізниця» — ред.).
АТ «Укрзалізниця» не визнавало перехід зобов’язань за кредитними договорами підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованій території, посилаючись на відсутність таких відомостей у передавальному акті та відсутність запису про припинення ДП «Донецька залізниця» в реєстрі юридичних осіб.
Задовольняючи апеляційну скаргу, апеляційний суд підтвердив факт правонаступництва Української залізниці за усіма зобов’язаннями Донецької залізниці, а також стягнув з відповідача тіло кредиту та відсотки за ним. Зокрема, суд зазначив, що АТ «Укрзалізниця» є правонаступником усіх прав і обов’язків ДП «Донецька залізниця», при реорганізації останнього відбулося універсальне правонаступництво, після якого все майно, сукупність прав та обов’язків перейшли до АТ «Укрзалізниця» з дня його державної реєстрації.
Над справою працювали керуючий партнер ЮФ «Горецький і партнери» Олег Горецький та керівник господарської практики Святослав Святюк.