07 квітня 2021, 17:39

Які штрафи передбачені за порушення порядку відображення доходів ФОП та самозайнятих осіб

Головне управління ДПС у м. Києві

Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що платники податків, у тому числі податкові агенти, платники єдиного внеску, зобов'язані подавати контролюючим органам у строки, встановленого ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, з розбивкою по місяцях звітного кварталу (ст. 51 ПКУ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як отримати інформацію щодо відсутності податкової застави майна?"

Під час нарахування (виплати) доходів фізичним особам – підприємцям (не залежно від системи оподаткування) та самозайнятим особам податкові агенти зобов’язані відобразити такі доходи у податковому розрахунку  за звітний квартал, у якому вони були нараховані (п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності, затвердженої Наказом Мінфіну від 13 січня 2015 року № 4, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 2040 гривень (п. 119.1 ст. 119 ПКУ).

Відповіно до п. 111.4 ст. 111 ПКУ, особа вважається такою, що вчинила правопорушення повторно, якщо вона була притягнута до відповідальності у встановленому ПКУ порядку.

Одночасно, на посадових осіб підприємств, установ, організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності за неподання або подання з порушенням термінів податкової звітності може бути накладено адміністративний штраф (ст. 38 КУпАП) та на підставі ст. 1634 призначена міра відповідальності у розмірі від двох до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян (далі - НМДГ), при повторному порушенні протягом року - від трьох до п’яти НМДГ.

Крім того, відповідно до п. 119.3 ст. 119 ПКУ штрафи, передбачені
п. 119.1 ПКУ, не застосовуються у випадках, якщо помилки щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків у податковій звітності затвердженої Наказом Мінфіну від 13 січня 2015 року № 4 були виправлені податковими агентами самостійно, у тому числі протягом 30 календарних днів з дня надходження повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

Дані повідомлення щодо допущених помилок (з переліком кодів помилок) надходять у Електронний кабінет, для перегляду необхідно вибрати період який відповідає останньому місяцю звітного кварталу за який подано розрахунок.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати