Неприбуття учасника провадження у судове засідання під час обмежувальних карантинних заходів є підставою для його відкладення з поважних причин. Про це, зокрема, йдеться у рішенні Ради адвокатів України від 2 квітня 2021 року.
Читайте також: "РАУ звернеться до КМУ та МОЗ щодо внесення адвокатів до першочергового списку вакцинації від COVID-19"
Повідомляє пресслужба НААУ.
Незважаючи на небезпечні умови, адвокати продовжують виконувати свої професійні обов’язки, у тому числі, надають правничу допомогу громадянам. Таким чином, діяльність адвокатів жодного дня не припинялася, навіть у періоди стрімкого зростання захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.
Саме тому виникла необхідність встановлення відповідного балансу між процесуальним принципом розгляду справи протягом розумного строку і гарантуванням безпеки громадян під час пандемії, а також вироблення уніфікованого підходу до особливостей розгляду судових справ в умовах пандемії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Своїм рішенням РАУ вирішила, що:
- у разі виявлення відсутності безпечних умов адвокатської діяльності (зокрема, недотримання кількості присутніх осіб на встановлену норму кв.м. у приміщенні; знаходження осіб без засобів індивідуального захисту тощо), адвокати можуть не брати участь у судових засіданнях, у слідчих діях тощо, скерувавши відповідну заяву про обставини, що несуть загрозу життю та здоров’ю;
- при обмеженні на пересування громадським, міжміським та міжнародним транспортом тощо, перебування на самоізоляції, у разі підтвердженого зараження членів родини, з якими адвокат проживає або контактував, адвокат повідомляє, за можливості, на електронну адресу суду або слідчих органів про неможливість прибуття з поважних причин;
- адвокат може подавати клопотання про відкладення розгляду справ у зв’язку із карантинними заходами, поточною епідемічною ситуацією в районі, де знаходиться суд або проживає чи здійснює діяльність адвокат;
- такі дії адвоката не є порушенням ПАЕ. При цьому, позбавленням права на вільний вибір захисника та порушенням ПАЕ вважається залучення судом адвоката з метою надання безоплатної правової допомоги замість адвоката, який у цьому ж процесі надає особі правничу допомогу за договором та повідомив суд про неможливість брати участь у судовому процесі.
Крім того, Національна асоціація адвокатів України розробила та затвердила рекомендації щодо захисту соціальних та професійних прав адвокатів в умовах карантину.
Останні коментарі
carlosjohn
23 квітня 2021 р., 14:50