05 квітня 2021, 13:04

РАУ звернеться до КМУ та МОЗ щодо внесення адвокатів до першочергового списку вакцинації від COVID-19

Прес-служба НААУ

2 квітня 2021 Рада адвокатів України зібралась на позачергове засідання, щоб прийняти низку заходів для захисту адвокатів в умовах пандемії, повідомляє прес-служба НААУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, РАУ одноголосно підтримала рішення про направлення повторного звернення до Кабінету Міністрів та Міністерства охорони здоров’я щодо включення адвокатів до реєстру вакцинації першочергового порядку на ряду з вчителями, медиками та силовиками. Також РАУ вирішила звернутися до Міністерства юстиції з вимогою забезпечити безпеку адвокатів, які задіяні в системі БПД.

РАУ буде звертатись до парламенту або Комісії з питань правових реформ при Президентові України щодо необхідності терміново внести зміни до всіх процесуальних кодексів в частині, що стосується відкладення розгляду справи з поважної причини  - неприбуття адвоката в судове засідання. РАУ пропонує вважати, що не тільки COVID-19, а й будь-яка пандемія та карантинні або обмежувальні заходи є поважною причиною неприбуття на виклик суду і відкладення розгляду справи. Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова наголосила на недосконалості законодавства щодо дистанційної участі адвокатів у судових процесах.

«В частині 4 статті 336 КПК сказано, що адвокат може взяти участь у судовому засіданні дистанційно і суд повинен його забезпечувати дистанційним під’єднанням, але з іншого суду. Не з дому, не з офісу чи з іншого приміщення, а виключно із суду за участі секретаря судового засідання або працівника суду, який має забезпечувати це під’єднання. Це не зовсім правильно, тому що в інших кодексах з’явились інші норми, які говорять про те, що можна під’єднатися з дому», - наголосила Лідія Ізовітова.

При цьому, посилаючись на цю ж статтю КПК, суд нерідко відмовляє адвокату в участі у засіданні дистанційно.

«Є частина 2 цієї ж статті 336 КПК, яка каже: якщо учасник процесу – прокурор чи потерпілий, заперечує, щоб адвокат чи інша сторона брала участь дистанційно, то суд має винести вмотивовану ухвалу. Що насправді відбувається в судах – як тільки заперечує прокурор або потерпілий проти дистанційної участі захисника, суд вважає, що це аксіома і навіть, не виносячи вмотивованої ухвали, одразу відмовляє. І практично порушуються права адвоката здійснювати функцію захисту. Тому, в такий важкий період, як сьогодні, ця стаття КПК повинна спонукати наш парламент переглянути, спростити її і надати адвокатам можливість працювати дистанційно», - заявила Голова НААУ, РАУ.

Також Лідія Ізовітова запропонувала розробити і ухвалити рекомендації для адвокатів щодо роботи в карантинних умовах. Напередодні аналогічну інструкцію для суддів презентувала Вища рада правосуддя. На кшталт рекомендації для суддів, Голова НААУ, РАУ пропонує доповнити рекомендації для адвокатів, зокрема, пунктами про поважні причини неявки до суду через коронавірус. Крім того, відсутність адвоката у засіданні з такої причини не може бути підставою для дисциплінарного переслідування адвоката, для чого будуть внесені зміни до Правил адвокатської етики.

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій наголосив на необхідності звернення до місцевих органів самоврядування щодо включення адвокатів до переліку осіб, які будуть мати можливість користуватися громадським транспортом у періоди, коли діє спеціальний режим його роботи за перепустками для окремих категорій працівників. При цьому, адвокати мають отримати таке право при пред’явленні лише адвокатського посвідчення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати