Національне агентство з питань запобігання корупції роз’яснило, як заповнювати декларацію особам, для яких посада суб’єкта декларування не є основною.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Робота за сумісництвом: роз'яснення щодо заповнення декларації".
Про це повідомляє прес-служба НАЗК у своєму Telegram-каналі.
Це стосується, наприклад, депутатів місцевих рад, які не працюють у раді на постійній основі, членів наглядових рад державних чи комунальних підприємств, для яких ця робота не є основною, тощо.
"У таких випадках у розділі 2.1 декларації треба зазначити посаду, у зв’язку з якою виник обов’язок подати декларацію (наприклад, посаду депутата місцевої ради чи члена наглядової ради). Те ж саме стосується кандидатів на такі посади", - ідеться у повідомленні.
Так, якщо ж особа займає дві посади, обидві з яких є посадами суб’єкта декларування, то діють наступні правила:
- Якщо одна з посад віднесена до посад осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище: то у розділі 2.1 (Інформація про суб'єкта декларування) вказується саме ця посада.
- У разі, якщо жодна з посад не віднесена до посад осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, то у розділі 2.1 вказується та посада, яка є основним місцем роботи суб’єкта декларування, а в дужках – інша займана посада.
Перелік службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, визначений у примітці до ст. 50 Закону України "Про запобігання корупції".
Нагадаємо, у НАЗК призначили посадову особу з питань цифрового розвитку.
Як заповнювати декларацію депутату місцевої ради: роз’яснення НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції роз’яснило, як заповнювати декларацію особам, для яких посада суб’єкта декларування не є основною