19 квітня 2021, 12:21

Як захистити інвестиції у житло

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Щороку у Києві відбуваються скандали, пов’язані з недобудованим житлом. Люди вкладають кошти у майбутні квартири, а забудовник виявляється неспроможним завершити будівництво, а іноді й взагалі вдається до шахрайських схем.

Читайте також: "Як безпечно інвестувати у незавершене будівництво"

Про те, що необхідно, щоб захистити інвесторів у житлову нерухомість, розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

«Одною з відповідей на це питання може стати законопроект «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», який зараз знаходиться на опрацюванні у комітетах Верховної Ради», - розповів Юрій Тацій.

Як стверджують автори документу, за новими правилами, перш ніж продавати квартири, забудовник буде змушений зареєструвати будинок та кожну квартиру, як окремий об’єкт майнових прав. Інвестори ж одразу ставатимуть власниками спеціального майнового права на квартиру при оформленні договору

Він зазначив, що законопроект передбачає вдосконалення процедури отримання права на дозвіл будівельних робіт, визначає особливості інвестування та фінансування будівництва з використанням приватних коштів, встановлює вимоги до розкриття інформації про незавершене будівництво девелопером та передбачає багато інших норм, які захищатимуть права інвесторів.

«Депутати переконують, що новий закон унеможливить роботу забудовника без усіх дозвільних документів, гарантуватиме добудову незавершених об’єктів та встановить механізми, завдяки яким інвестори нарешті отримають можливість контролювати дії забудовника», - зазначив Юрій Тацій.

Однак, на його думку, без внесення в закон норми щодо повноцінного, а не умовного стороннього контролю за використанням коштів на будівництво, у забудовника все одно залишиться «шпаринка» для реалізації шахрайських схем.

«Такий контроль, зокрема, повинні здійснювати банки, які необхідно залучити до інвестування у будівництво, таким чином забезпечуючи їх відповідальність за результат», - додав Юрій Тацій.

0
0

Останні коментарі

Ми з чоловіком вже давно мріємо про новий будинок від забудовників, варіантів дуже багато: https://vsekottedzhi.com.ua/ua/catalog/kievskaja-oblast Але кому можна довіряти?Зараз на ринку первинної нерухомості існує "криза довіри" до забудовників і коли вона закінчиться - невідомо!

Додати коментар

Відмінити Опублікувати