27 січня 2022, 15:33

Як сплачувати судовий збір, якщо ви - ФОП?

Відділ аналітично-статистичної роботи 7ААС

Законом України «Про судовий збір», зокрема статтею 5, передбачено ряд пільг при сплаті судового збору, а саме випадки, за яких він не сплачується.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Аналіз таких визначених випадків свідчить, що вони залежать не тільки від предмету спору, а й від наявності у сторони – фізичної особи певного соціального статусу (учасник бойових дій, особа з інвалідністю I та II груп, законний представник дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю, громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, тощо)

Фізична особа – підприємець (самозайнята особа тощо) – це фізична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність і зареєстрована як платник податку і сплачує передбачені законодавством внески та податки (підпункт 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 1755-VI).

Таким чином, громадяни, які мають пільги, передбачені статтею 5 Закону України «Про судовий збір», і при цьому є фізичними особами - підприємцями  при зверненні до суду, будучи стороною у справі, користуються пільгами, які визначені цією статтею.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати