04 травня 2020, 17:53

Як роботодавцю оформити допомогу по частковому безробіттю: інструкція

Державна служба зайнятості

Державна служба зайнятості презентувала покрокову інструкцію для роботодавців, які мають право на допомогу по частковому безробіттю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Право працівника на залишення на роботі під час скорочення: роз’яснення Держпраці".

Про це повідомляє ДСЗ.

Допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які:

- зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;

- сплачували ЄВ упродовж 6-ти місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до ЦЗ.

Уся інформація на нашому сайті у розділі "Роботодавцям". Так, необхідно:

1. Звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ для подання документів

Це можна зробити впродовж 30 днів з моменту зупинки/скорочення діяльності. Для уточнення місця сплати ЄВ скористайтеся "Електронним кабінетом" на сайті ДПС (розділ "Реєстри", пункт "Дані про взяття на облік платників податків") за посиланням.

(для перегляду натисніть на зображення)

infografika_dchb_ytog_1

2. Підготувати документи:

- заяву в довільній формі. У ній зазначте належність до малого чи середнього бізнесу відповідно до ст. 55 Господарського кодексу України, а також копії документів, завірених в установленому порядку, щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за попередній календарний рік;

- засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням початку зупинення,скорочення діяльності;

- відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину (вкажіть прізвище, ім'я, по батькові працівника, номер ідентифікаційного коду (або серію та номер паспорт для осіб, які через релігійні переконання відмовилися від оформлення коду)

- довідку про сплату ЄВ за останні 6 місяців, що передують зупинці/скороченню діяльності, видану ДПС.

3. Подати документи в один із зручних для вас способів: через скриньку для кореспонденції в ЦЗ (оригінал), через пошту (оригінал), через email (сканкопії).

Електронні скриньки ЦЗ - за посиланням.

4. Перевірка документів центром зайнятості: триває три робочих дні.

5. Ухвалення рішення: упродовж трьох робочих днів відповідний обласний чи Київський міський ЦЗ має ухвалити рішення щодо надання допомоги.

6. Укладання договору

Упродовж 3-х робочих днів з моменту позитивного рішення роботодавець та центр зайнятості укладають договір. Важливо! Якщо роботодавець надіслав сканкопії документів, то під час укладання договору він подає оригінали.

Читайте також: "ЄСПЛ: держава відповідає за надмірну тривалість судового провадження".

7. Переказ коштів роботодавцю

Щомісяця роботодавець передає ЦЗ перелік осіб, у яких виникло право на допомогу. Центр зайнятості впродовж трьох робочих після одержання коштів на свій рахунок переказує їх роботодавцю.

8. Виплати працівникам

Здійснюються роботодавцем упродовж трьох робочих днів з моменту одержання коштів за окремою платіжною відомістю.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати