21 січня 2021, 11:39

Як реформувати систему екологічних фінансів в Україні?

Прес-служба Міндовкілля

Зелена модернізація підприємств передбачає запровадження екологічно дружніх технологій, енергоефективних заходів та вторинного використання ресурсів. Це зменшить негативний вплив промисловості на довкілля, витрати енергії та природних матеріалів і підвищить продуктивність підприємств.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держекоінспекція стала партнером міжнародної організації GPML, щоб посилити протидію засміченню моря"

Про це повідомляє прес-служба Міндовкілля.

Проведення такої екологічної модернізації вимагає від підприємств залучення інвестицій. У країнах ЄС для цього застосовують різні форми державної допомоги – пільгові позики, програми співфінансування та гранти. Екологічні податки в ЄС встановлені на такому рівні, щоб підприємствам було економічно доцільно скорочувати обсяг викидів парникових газів та забруднюючих речовин, зменшення відходів, модернізацію підприємств.

Зазначається, що для запровадження в Україні механізмів стимулювання зеленої модернізації та енергоефективності підприємств потрібно змінювати систему фінансування природоохоронних заходів.

За словами заступників Міністра Романа Шахматенка та Ірини Ставчук, для цього потрібно змінити українську систему екологічного оподаткування та створити спеціальний фонд. Це має бути незалежна установа, яка управлятиме коштами від екологічних податків. Це дозволить ефективно використовувати ці кошти на природоохоронні заходи, залучати додаткові міжнародні ресурси та застосовувати екологічні рішення на виробництві.

Як Міндовкілля бачить зміни в екологічному оподаткуванні та системі фінансування природоохоронних заходів читайте за посиланням

Напрацювання громадськості щодо стимулювання зеленої модернізації промислових підприємств в Україні, які обговорили на засіданні громадської ради при Міндовкіллі за посиланням.

Нагадаємо, фінансування станції "Академік Вернадський" в Антарктиці продовжено на три роки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати