13 січня 2021, 11:29

Як подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані?

Прес-служба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції нагадує, що з 30 грудня 2020 року набрали чинності зміни до Закону України "Про запобігання корупції", якими відновлено обов’язок окремих суб’єктів декларування подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміни до закону про публічні закупівлі сприятиме дієвому реагуванню на порушення, - НАЗК".

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НАЗК.

Зазначається, що такі повідомлення необхідно подавати протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (113,5 тис. грн у 2021 році).

У модернізованому Реєстрі декларацій забезпечено можливість подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані в електронному вигляді. 

Для цього необхідно увійти в свій електронний кабінет у Реєстрі декларацій з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та здійснити такі кроки:

1. Обрати "Нове повідомлення про суттєві зміни в майновому стані";

2. Ознайомитися з правилами заповнення;

3. Перейти до заповнення форми та внести всю необхідну інформацію;

4. Натиснути на кнопку "Подати документ".

Інформацію, включену в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, треба буде також відобразити в декларації за відповідний період.

Хто має подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані?

Суб’єкти декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків. Детальніше з переліком таких посад можливо ознайомитись у роз’ясненні за посиланням.

Інші суб’єкти декларування повідомлення про суттєві зміни у майновому стані не подають.

Якщо у вас виникають питання щодо подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані, ви можете отримати консультацію наступним чином:

- Зателефонуйте до Контакт-центру: +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.

- Зверніться до уповноважених підрозділів/осіб із питань запобігання корупції у вашій установі за консультацією. Їхні контакти можливо знайти за посиланням на мапі.

- Ознайомтеся з роз’ясненнями у базі знань. Працює зручний пошук за ключовим словом.

- Для отримання технічної допомоги щодо роботи з Реєстром декларацій зверніться за адресою support@nazk.gov.ua або заповніть форму зворотнього зв’язку на нашому вебсайті, що включає найчастіші питання та відповіді технічної допомоги.

Нагадаємо, ТОП-15 типових помилок, які виникають під час заповнення деклараці.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати