12 червня 2020, 15:19

Як перевести житлове приміщення у нежитлове, - роз’яснення

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Перевести житлове приміщення у нежитлове можливо як за спрощеним порядком, ухваленим Київською міською радою, так і через отримання містобудівних умов та обмежень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З 1 липня Київ змінює умови надання пільгового проїзду".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

"Що потрібно зробити, щоб почати бізнес у своїй квартирі - перевести житлове приміщення у нежитлове. У Києві цей процес був спрощений згідно з рішенням Київської міської ради "Про дерегуляцію та спрощення порядку переведення житлових будинків і житлових приміщень в нежитлові в місті Києві" від 23.07.15.

Дозвіл на перепрофілювання житлового приміщення на нежитлове надає Департамент містобудування та архітектури КМДА. Заявнику необхідно подати такі документи до ЦНАПу:

1) нотаріально завірені копії документів, які підтверджують право власності на житлове приміщення. У разі, якщо користування приміщенням спільне, то надаються нотаріально завірені правовстановлюючі документи всіх співвласників;

2) матеріали технічного обстеження житлового приміщення, підготовлені сертифікованими експертами та згідно з вимогами чинного законодавства.

Рішення Київради дійсно спростило процес зміни функціоналу приміщення 5 років тому. Однак впродовж цього часу законодавство також оновлювалось і вдосконалювалося. Крім процедури, передбаченої міською радою, перевести житлове приміщення у нежитлове кияни можуть шляхом отримання містобудівних умов та обмежень на реконструкцію без отримання дозволу на перепрофілювання", - розповів пан Тацій.

За його словами, при поданні документів для отримання МУО на реконструкцію необхідно дотримуватись обмежень, встановлених для житлових будинків.

Читайте також: "Київрада пропонує зменшити фіннавантаження на власників тимчасових споруд".

При цьому важливо пам’ятати про деякі обмеження, встановлені згідно з ДБН В.2.2-15:2019 "Житлові будинки". Основні положення. Так, у житлових будинках забороняється розміщення:

  • готелів, хостелів;
  • пунктів з прийому вторсировини та магазинів, площа яких більша 1 тис. кв. м;
  • спеціалізованих магазинів, які торгують м’ясом, рибою, овочами;
  • ветеринарних клінік;
  • громадських вбиралень;
  • похоронних бюро;
  • лазень, саун, а також хімчисток і пралень (окрім пунктів прийому та самообслуговування);
  • підприємств, які перевищують допустимі рівні шуму та випромінювання;
  • автоматичних телефонних станцій, більших за 100 кв. м;
  • будівельних магазинів, які можуть призвести до забруднення території;
  • лабораторій, стаціонарів, травмпунктів, відділень МРТ, дерматовенеричних, психіатричних, інфекційних та фтизіатричних кабінетів лікарів, рентгенівських кабінетів;
  • майстерень з ремонту машин і взуття, площею понад 100 кв. м.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати