Із 1 липня столиця вимушено змінює умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "КМДА створила мобільні групи для контролю обмежень під час карантину".
Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, повідомляє прес-служба КМДА.
"Проїзд пільгових категорій громадян, які не зареєстровані в Києві, але мають право пільгового проїзду міським громадським транспортом, буде здійснюватися на загальних підставах. За умови реєстрації електронного квитка. Відшкодування ж витрат на проїзд здійснюватимуть органи соціального захисту населення за місцем реєстрації людини", – зазначив Віталій Кличко.
Отже, з 1 липня пасажири, які користуються пільгами на проїзд і не зареєстровані в Києві, для проїзду у громадському транспорті столиці мають:
- придбати квиток у будь-який зручний спосіб;
- скористатися ним у громадському транспорті;
- зберегти квиток (у разі придбання паперового QR-квитка), або чек за сплату проїзду чи банківську виписку – при сплаті банківською картою;
- звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації для компенсації витрат на проїзд.
Віталій Кличко наголосив, що такі кроки є вимушеними та викликані тим, що послуги з пільгового проїзду осіб, які не зареєстровані в Києві, столичним перевізникам з державного бюджету не компенсують.
Місто неодноразово зверталося до Уряду врегулювати питання компенсації комунальним перевізникам плати за проїзд пільгових категорій, визначених державою. Крім того, влада зверталася до обласних, міських, селищних та сільських рад з проханням вирішити питання компенсації за проїзд представників їх громад, що мають пільги.
Також Віталій Кличко підкреслив, що пасажири, які мають пільги і зареєстровані в Києві, і надалі користуватимуться громадським транспортом за рахунок міського бюджету – за карткою киянина.
Нагадаємо, ЦВК дозволила голосувати на виборах без прописки.