23 вересня 2021, 12:11

Як отримати грант на «зелене» будівництво від Європейського банку реконструкції і розвитку

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Гранти Європейського банку реконструкції і розвитку – чудова нагода залучити інвестиції у свої проєкти та забезпечити впровадження рішень, які надалі дозволять економити на споживанні енергії.

Як саме можна отримати таке фінансування – розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

«Щоб подати заявку на фінансування будівництва необхідно підготувати інвестиційний план, який забезпечує впровадження кліматичних технологій – провідні системи енергетичного менеджменту, рекуперації тепла, енергоефективного освітлення тощо. Після підтвердження фінансування забудовник має реалізувати проєкт та повідомити банк про результати. Лише після цього він отримує компенсацію витрат», - деталізував Юрій Тацій. 

Крім того, на етапі розгляду проекту ЄБРР може провести технічний аудит та оцінити кліматичні технології, які будуть застосовуватись. Тож навіть якщо проєкт не буде обраний для фінансування, заявник зможе отримати цінний фітбек, щоб впровадити енергоефективні технології у своїй будівлі.

Посадовець також нагадав, що у березні Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) повідомив про надання кредиту у розмірі 12,5 мільйона доларів інвестиційній компанії Dragon Capital для ремонту та екомодернізації офісної будівлі.

Під час ремонту споруди підприємство планувало впровадити технології для забезпечення високої екологічної ефективності офісу та в результаті отримати високу оцінку екологічного стандарту BREEAM (найбільш широко вживаний метод оцінки екологічної ефективності будівель).

«Загалом ЄБРР ставить перед собою амбітну мету – збільшити інвестиції у «зелені» проекти до 50% від загального обсягу до 2025 року. Зокрема, через програму FINTECC (Центр трансферу технологій та фінансів в області зміни клімату), яка передбачає надання грантів для впровадження найкращих кліматичних рішень у різних сферах.

Левова частка проектів, які підтримуються ЄБРР – різноманітні будівництва. Так, наприклад, торік одна з великих українських мереж роздрібної торгівлі отримала грант від банку на будівництво та реконструкцію близько 30 магазинів, а також логістичного центру з використанням зелених технологій», - додав Юрій Тацій. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати