24 січня 2020, 10:44

Як нараховується та коли сплачується єдиний податок?

Вісник ДФСУ

Коли подавати звітність?

І та ІІ групи

Звітний період - календарний рік. Податкова декларація подається впродовж 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року - цьогоріч по 2 березня 2020 р. включно.

ІІІ група

Звітний період - календарний квартал. Податкова декларація подається впродовж 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), - за ІV квартал 2019 р. по 10 лютого 2020 р. включно.

Скільки сплачувати?

Перша група

Ставка ЄП встановлюється до 10% від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року: у 2020 р. - 210 грн на місяць.

Друга група

Ставка залежить від розміру мінімальної заробітної плати - до 20% від встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року мінімальної заробітної плати. У 2020 р. - 4723 грн. Сума ЄП для другої групи у 2020 р. - 944,6 грн на місяць.

Третя група

Встановлюється відсоткова ставка ЄП у розмірі:

  • 3% доходу - у разі сплати податку на додану вартість;
  • 5% доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Для ФОП, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка ЄП встановлюється у розмірі 5%.

Коли сплачувати?

Перша та друга групи

Не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця авансом (наприклад, за січень у січні). Якщо останній термін випадає на святковий або вихідний день, сплатити потрібно в останній будній день напередодні. Платники можуть здійснити сплату ЄП авансовими внесками за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більше як до кінця  поточного звітного року.

Третя група

Впродовж 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Куди платити?

Сплата ЄП платниками першої - третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси за новими бюджетними рахунками.

При цьому платники ЄП першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати ЄП протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати